Götz László: Keleten kél a nap. III. köt. "Boncold csak nyelvész." A finnugor nyelvtudomány módszerei és eredményei. A szerző által ALÁÍRT példány. Wien, 1982., Szerző. Kiadói papírkötés.
Jászi Oszkár: A nemzeti államok kialakulása és a nemzeti kérdés. Válogatás. Bevezette és jegyzetekkel ellátta: Litván György. Közös Dolgaink. Bp., 1986., Gondolat. Kiadói papírkötés.
Imre Sándor: Széchenyi születésének 150. évfordulójára. Bp., 1941, Magyarországi Református Egyház Egyetemes Konventje. Kiadói papírkötés, tulajdonosi bejegyzéssel, jó állapotban.
Dienes István: A honfoglaló magyarok. Első kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Heredtias. Bp., 1972, Corvina. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötésben. Benne újságkivágásokkal, és Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus saját kezű jegyzeteivel egy papírlapon.
Vezető a régészeti gyűjteményben (őskor, római kor, népvándorláskor). Magyar Nemzeti Múzeum, Országos Magyar Történeti Múzeum. Bp., 1938, Orsz. M. Tört. Múzeum. Kiadói papírkötés, gerincnél kissé szakadt, kopottas állapotban.
Komjáthy Miklós - Makkai László: Világtörténelem. Nagy Károlytól a francia forradalomig. Ideiglenes Történelemtankönyv-sorozat III. köt. Bp., 1945., Szikra-ny., 244 p. Kiadói papírkötés, a hátsó borító hiányzik.