[Friedrich von Esmarch (1823-1908)]: Dr. Friedrich Esmarch: Handbuch der Kriegschirurgischen Technik. Hannover, 1878., Carl Rümpler, XV+316 p.+XXX t. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Szövegközti és egészoldalas fametszetű illusztrációkkal és színes litografált képtáblákkal. Német nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, a borító elvált a könyvtesttől, de a könyvtest egyben van, ...
Csendőr lexikon. A Csendőrségi Lapok "Csendőr-lexikon" rovatából a SZUT--tal kapcsolatos kérdések és feleletek gyűjteménye 1928-1942. Bp., 1943. Csendőrségi lapok. 622p. Kiadói, kissé kopott vászonkötésben, első előzéklap nélkül. Ritka!
Wir erobern die Krim. Soldaten der Krim-Armee berichten. Neustadt an der Weinstrasse, 1943, Pfälzische Verlagsanstalt. Fekete-fehér képekkel, kihajtható térképpel. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, a könyv elején a fűzés sérült, néhány lap hiányzik.
Zeidner Ferenc: A harcászat alapjai. Bp., 1924., Stephaneum, 310 p. Kopott, foltos egészvászon-kötés, a címlapon névbejegyzéssel, a lapokon néhány folt, de belül alapvetően jó állapotban.
Olysói és Héthársi Gabányi János: A világháború története. I.-II. kötet. Az összeomlás kezdetétől a békekötésig. Bp., [1934], a szerző kiadása (Tolnai-Viktoria-ny.), 320+320 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, a II. kötet gerincén sérüléssel, első kötet laza
Nagy-L. István - Réfi Attila: A Pálffy-huszárok vöröskői tiszti portréi. Portréty dostojníkov hisárskeho pluku Rudolfa Pálffyho z Cerveného Kamena. Bp., 2022., Nemzeti Portrétár. Magyar és szlovák nyelven. Gazdag színes képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Jan Durdík - Miroslav Mudra - Miroslav Sáda: Alte Handfeuerwaffen. Prága, 1982, Artia. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.