E.T.A. Hoffmanns sämtliche Werke in fünfzehn Bänden (in 4 Bänden) Herausgegeben mit einer biographischen Einleitung von Eduard Grisebach. Leipzig: ca 1910 Max Hesses Szecessziós egészvászon kötésben, szép állapotban. Dekoratív kiadvány.
Assollant, [Alfred]: Aventures merveilleuses mais authentiques du Capitaine Corcoran. I-II. köt. Paris, 1902, Librairie Hachette et Cie. Egészoldalas, fekete-fehér illusztrációkkal. Francia nyelven. Kiadói dekoratív, aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, az egyik borító kissé foltos.
[Tolsztoj, Lev Nyikolajevics] Leo Tolstoi: Krieg und Frieden. [Háború és béke]. Berlin, [1909], A. Weichert, 1 t. + 683+(5) p. Német nyelven. Kiadói illusztrált, aranyozott, festett egészvászon-kötés, a borítón némi kopással.
Beecher Stowe, Harriet: La Case de l' Oncle Tom. [Uncle Tom's Cabin / Tamás bátya kunyhója]. Ford.: [Suzanne] Maerky-Richard. Geneve-Paris, é.n., J. H. Jeheber - Librairie Fischbacher, 1 t. + 256 p. Francia nyelven. Kiadói szecessziós, aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopott, foltos borítóval.