Nagy Lajos: Az Andrássy-ut. Novellák. Bp., 1918., Nyugat, (Bíró Miklós-ny.) A borító illusztrációja Haranghy Jenő munkája. Kiadói papírkötés, laza, kissé sérült fűzéssel, néhány kijáró lappal.
Benedek Elek: Egy székely diák élete. A borító és az illusztrációk Jaschik Álmos munkái. Bp., én., Pantheon. Kiadói félvászon-kötés, kopott, kissé foltos borítóval, kissé foltos lapszélekkel, possessori bejegyzésekkel, ex libris-szel.
Lauka Gusztáv: A mit a nők legjobban szeretnek - Szerelem dalok. Pest, 1864. Kugler Adolf. 192p. Kiadói, aranyozott, foltos egészvászon kötésben. Utolsó lapon néhány firkával. Ritka. 11 cm
Farrére, Claude: Az örök élet háza. Ford.: Kállay Miklós. Békéscsaba, 1918, Tevan. Fantasztikus, misztikus regény. Az eredeti elülső avantgárd illusztrált papírborítótót bekötötték. Átkötött félvászon-kötés.
Karinthy Frigyes: Martinovics. Hincz Gyula rajzaival. Bp., 1947, Új Idők (Singer és Wolfner), 30+(2) p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, a lapok tetején kis ázásnyommal, felvágatlan lapokkal, intézményi bélyegzőkkel.
Szabó Dezső: A kötél legendája. Bp., 1934, Ludas Mátyás, 68 p. Második kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, sérült lapszélekkel.
Albisy Katalin: Kova Gyuri és társai. Elbeszélesek. Bp., 1902, Rákosi Jenő (Budapesti Hirlap-ny.), 308+(2) p. Átkötött félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kissé foltos, sérült borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.