Gyalui Farkas: Gróf Teleki Sándor regényes élete. Bp., é.n.. Franklin. Kiadói félvászonkötés, gerince kissé sérült, borító kissé sérült, borítón a kötet címe korabeli (nyomdai?) címkén pótolt, volt könyvtári példány
Versekben tündöklő Erdély. Magyar költők erdélyi verseinek gyűjteménye a gyulafehérvári soroktól mind a mái napig. Egybeszedte Szentimrei Jenő. Kolozsvár, 1941, Lepage Lajos, 342 p. Kiadói papírkötés, gerincén sérült, hiányos és ragasztott papírborítékkal.
Ady Endre: Versek (Debrecen, 1899) Bp., é.n. (1925), Athenaeum. Harmadik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott gerinccel és borítóval, belső kötéstáblán Jeges Ernő (1898-1956): Ex libris Éva, elülső kötéstáblán tulajdonosi bélyegzővel, címlapon ajándékozási sorokkal.
Péter Ágnes: Keats költészetelméletének fejlődése. A szerző, Péter Ágnes (1941 -) irodalomtörténész által Zöldhelyi Zsuzsa (1928-2015) irodalomtörténész részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1970., Angol és Amerikai Filológiai Értekezések. Kiadói papírkötés.
1964-1966 D. Szemző Piroska: Szerzői jogi vita Jókai német kiadása körül. A szerző, D. Szemző Piroska (1907-1982) irodalom- és művelődéstörténész által Zöldhelyi Zsuzsa (1928-2015) irodalomtörténész részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1964, Akadémiai Nyomda. Különlenyomat. Kiadói papírkötés. + D. Szemző Piroska: Kiadás és irodalomtörténet. Bp., 1966, Akadémiai Nyomda. Különlenyomat. Kiadói papírkötés.
2 db Ady Endréhez és magyar irodalomtörténethez kapcsolódó könyv és nyomtatvány: Hatvany Lajos: Ady körül. Különlenyomat a "Szocializmus" szeptemberi számából. 14 p. Bp., é.n., Világosság-könyvnyomda. Kiadói papírkötés, alja vágott, lapok egy része sérült. + Horváth János: Aranytól Adyig - Irodalmunk és közönsége. Bp., é.n. Pallas. 59p. Későbbi kartonált papírkötésben, az eredeti papírborítót bekö...
Aucasin és Nicolete. Ófrancia széphistória. Fordította Tóth Árpád. Fritz Kernel illusztrációival. Bp., 1957., Magyar Helikon. Kiadói félpergamen-kötésben, kissé kopott borítóval, néhány ceruzás aláhúzással, volt könyvtári példány. Számozatlan példány.