Krúdy Gyula: A betyár álma. Kleofásné kakasa és más elbeszélések. Bp., 1920., Athenaeum, 157+2 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott, sérült borítóval, laza fűzéssel.
S. Fowler Wright: Prága nincs többé. Az 1938-as háború regénye. Ford.: Ferenczy Valér. Bp., 1937., Genius. Kilencedik kiadás. Átkötött félvászon-kötés.
Nyerges András: Holnemvolt. Versek. A szerző, Nyerges András (1940-) által Major Anna (1932-2021) dramaturg hallgató,később a Szabó - család dramaturgja részére DEDIKÁLT példány. Major Anna névjegykártyájával. Bp., 1967., Magvető. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban. Megjelent 2200 példányban.
Gárdonyi Géza (Göre Gábor) 2 könyve: Göre Gábor bíró úr könyve. + Az nagy kiállításon szörzött tapasztalatok. Bp., é.n., Singer és Wolfner. Kiadói egészvászon-kötés, kopottas borítókkal, helyenként kissé foltos/kijáró lapokkal.
Szívós Donát: Magyar vagyok! Bp., 1943, Korda Rt., 326 p. A borító Márton Lajos munkája. Kiadói papírkötés, kissé sérült, kopott borítóval. A szerző által DEDIKÁLT példány!
Szentgyörgyi Sándor: Vihar Buda fölött. József Ferenc királyi herceg ajánlásával és Horváth Jenő rajzaival. Bp., [1933], Könyvbarátok Szövetsége (Egyetemi Ny.), 231 p. Kiadói félvászon-kötés, ajándékozási sorokkal.
Mécs László: Élőket nézek! Versek. Bp., [1938], Magyar Katolikus Írók, 146+(1) p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, kopottas gerinccel. A belső kötéstáblán Bajor Ágost ex libris-ével, Mécs László (1895-1978) saját kezű aláírásával. Számozott (4475.) példány.
József Attila: A legutolsó harcos. A költő kéziratos verseskönyvének hasonmása. + Dr. Tóth Ferenc: József Attila A legutolsó harcos c. versesgyűjteményéről. (Kísérőfüzet). Bp., 1989, Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papírtokban, a tokon kis szakadás.