Tóth Béla: A magyar anekdotakincs V. kötet. Thesaurus Anecdoton Hungarorum. Gyűjtötte és magyarázza: - -. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., én., Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, festett lapélekkel, Wolfner-kötés, kopott borítóval.
Ady Endre válogatott versei. Vál.: Dóczy Jenő. Jaschik Álmos illusztrációival. Bp., 1921, Pallas, 234 p. + 6 t. (színes képtáblák, hártyapapírral). Kiadói papírkötés, szakadott borítóval, bejegyzésekkel, firkákkal, két tábla hiányzik.
Balassi Bálint: Gyarmathi Balassa Bálinthnak Thirsisinek Angelicával, Sylvanusnak Galatheával való szerelmekrül szép magyar comoedia. A költő nyelvére és a mai helyesírásra átírta, s a hiányokat kiegészítette: Eckhardt Sándor. Bp., 1960, Akadémiai Kiadó. Kiadói aranyozott, bordázott gerincű félbőr-kötés, a gerincen kis sérülés és foltok, belül jó állapotban.
Kelet-kutatás. 1976/77. Tanulmányok az orientalisztika köréből. Szerk.: Kara György, és Terjék József. Bp.,1977,Kőrösi Csoma Társaság. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban.
Heltai Jenő: Lumpáciusz Vagabundusz vagy a három jómadár. Nestroy bohózatos mesejátéka (1833). Három felvonás (előjáték és kilenc kép). A mai színpadra átírta és versbe szedte - -. Bp., 1943, Szerzői, Athenaeum, 163 p. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, sérült gerinccel, a borítón kis kopásnyomokkal.
Somló István: Színészek, szerepek. A szerző, Somló István (1902-1971) Kossuth-díjas magyar színész által Pongrácz Zsuzsa (1919- 2022) író, forgatókönyvíró, műfordító, újságíró részére DEDIKÁLT példány! Bp., 1959, Gondolat. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, a borító kissé sérült. Megjelent 6500 példányban.
Passuth László: Emlék és folytatás. Regény. A szerző által DEDIKÁLT példány. Bp.,1971,Szépirodalmi. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Galabárdi Zoltán: Jégvirág. A szerző, Galabárdi Zoltán (1928-1997) író által Major Anna (1932-2021) dramaturg hallgató,később a Szabó - család dramaturgja részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1965, Kossuth. Kiadó egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.