Móricz Zsigmond: Rózsa Sándor a lovát ugratja. Bp., 1941, Athenaeum, (4)+366+(2) p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé fakó, sérült gerinccel.
Fónagy Iván: A mágia és a titkos tudományok története. Bp., 1943, Bibliotheca (Antiqua-ny.), 479+(1) p. Oldalszámozáson kívüli, fekete-fehér képtáblákkal. Átkötött félvászon-kötésben, kissé sérült, kopott borítóval, helyenként kisebb ázásnyomokkal, egy kissé szakadt lappal, intézményi bélyegzőkkel.
[Sibelka Perleberg Artúr] Tempefői: Nem vagyok Columbus. Bp., 1942, Dr. Vajna és Bokor, 301+(2) p. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, ajándékozási bejegyzéssel.
Magyar költőnők antológiája. Összeállította: S. Sárdi Margit, Tóth László. Szerk.: F. Almási Éva. A két összeállító, Tóth László, S. Sárdi Margit, a lektor Jankovics József, a fotókat készítő művész Gottl Egon, valamint Benkő Andrea és egy azonosítatlan személy által, a könyv szerkesztője, F. Almási Éva ( 1955-) könyvkiadó, szerkesztő, lexikográfus részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1997., Enciklopédi...
Francois Villon: A nagy testamentum. Francois Villon Le Grand Testament. Ford.: Vas István. Bp., 1963., Magvető. Szántó Piroska rajzaival. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés.