Jókai Mór: Utazás egy sírdomb körül. Bp., 1889, Révai, 199 p. Első kiadás. Oldalszámozáson belül egészoldalas fametszetekkel, fénynyomatokkal illusztrálva. Kiadói dekoratív, aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, helyenként foltos lapokkal, a címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel.
Bartók Lajos: Téli regék. Elbeszélő költemények. Jankó János, Neogrády Antal, Spányi Béla, Vágó Pál és Vastagh György rajzaival. Bp., [1889], Légrády, (4)+83+(2) p. Oldalszámozáson belül szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói dekoratív, aranyozott, festett egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kopottas borítóval, helyenként foltos lapokkal, ázásnyomokkal.
Karl May 5 német nyelvű kiadása: Durch das Land der Skipetaren.; Die Sklavenkarawane.; Auf fremden Pfaden.; Winnetou III. köt.; Durchs Wilde Kurdistan.; Dresden-Freiburg,én.,Karl May Verlag - Freidrich Ernst Fehsenfeld. Kiadói egészvászon-kötések, nagyrészt kopott boítókkal, kettő kötése javított, az egyik fűzése laza, az egyik elülső szennylapja hiányzik.
[Shakespeare, William]: Shakespeare album. Shakespeare élete és költészete, írók tanulmányaiban, képzőművészek festményeiben, rajzaiban, rézmetszeteiben és előadóművészek alakításaiban megvilágítva. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp.,[Hornyánszky], Hornyánszky, 1 t.+132 p.+12 (színes, feliratozott hártyapapírral) t. Gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói sz...
Éjszakai állatkert. Antológia a női szexualitásról. Szerk.: Forgács Zsuzsa Bruria, Gordon Agáta, Bódis Krisztina. Bp., 2005., Artizánok. Kiadói kartonált papírkötés.
A Magyar Szabad Szakszervezetek Országos Szövetsége (Szakszervezeti Tanács) jelentése a XVII. küldöttközgyűlésnek. 1898-1948. (Bp., 1948, Athenaeum, Klösz és Piatnik-ny.), 209+(60) p. Számos szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér és színes illusztrációval. Kiadói ezüstözött egészvászon-kötés, jó állapotban.
Mérleg sorozat 6 kötete: Karl Jaspers: Bevezetés a filozófiába.; Sigmund Freud: Mózes, Michelangel Mózese.; Thomas de Quincey: Egy angol ópiumevő vallomásai.; Mary McCarthy: Velence közelről.; Montaigne: A tapasztalásról.; Jean Blot: A Szent Hegy. Bp., 1983-1987.,Európa. Kiadói papírkötés.
Utunk Poholjába. Kalevala-kutatások Magyarországon. Összeáll., a bevezetést írta, a jegyzeteket s a szemelvényes bibliográfiát készítette Nyirkos István. Marketta Huitu előszavával. Békéscsaba, 1985., Tevan Andor Nyomdaipari Szakközép- és Szakmunkásképző Iskola. Kiadói egészvászon-kötés. Számozott (5./1100), a Kossuth Lajos Tudományegyetem Magyar Nyelvészeti, Irodalmi és Néprajzi Intézete részére ...