Rákosy, Alexander (Sándor): Die ungarischen Zeitwörter mit ihren Bestimmungssylben und deren Anwendung. Ein unentbehrliches Hilfsbuch zur Erlernung der ungarischen Sprache. Pest, 1864, Trattner-Károlyi, XX+(4)+380 p. Kihajtható táblázattal. Egészvászon-kötésben, sérült borítóval, helyenként kisebb ázásnyomokkal, foltos lapokkal, bejegyzésekkel.
Nemes Elemér: Hipnotizmus. Suggestív és hipnotikus hatások a nevelésben. Bp.,(1942.),Rózsavölgyi. Második, javított kiadás. Kiadói papírkötés, kiadói sérült, papír védőborítóban
B. Eötvös József: A Karthausi II. kötet. Budapest, 1894, Ráth Mór. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon kötés, aranyozott lapszélekkel. Szép állapotban, sarkán kis kopással
Molnár István: A váradi sorozás, vagy a szeszes italok hatásai. Bp., 1904, "Pátria", 68 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült borítóval. (Ritka alkohol-ellenesmunka a huszadik század elejéről, kedélyes asztali beszélgetés formájában, mely így zárul: "engedje megériök a magyarok Istene azt, hogy széles e hazában minden ember, ha már iszik, leginkább bort igyék, azt is mértékletesen.")
Kantás Balázs: Az elhallgatás poétikája. Paul Celan-versek elemzései. Z-füzetek / 138. Bp., 2011., Vasas-Köz Kft.-ny., 51 p. Kiadói papírkötés. Számozott, 083. példány. A szerző, Kántás Balázs (1987-) Gérecz Attila-díjas kortárs irodalomtörténész, költő, műfordító, szerkesztő, levéltáros által Gyimesi László (1948-2020) író, költő részére DEDIKÁLT példány.