Horváth János: Kisfaludy Károly évtizede. Az 1820-as évek kisebb írói. Bp., 1936, Kókai Lajos. Kiadói papírkötés, aláhúzásokkal, a borító részben elvált a gerinctől.
Kárpáthyné Nagy Rózsa: Élnünk kell. Bp., é.n. (cca 1940), Stádium, 277 p. Kiadói egészvászon-kötés, sérült, a fűzéstől elváló borítóval, kissé fakó gerinccel. A szerző által DEDIKÁLT példány!
Szabó Ferenc: Világnézetek harca. Mai írók és gondolkodók. Louvain, 1963, Collegium Hungaricum. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés, kis kopásnyomokkal a borítón.
1945 Szép Szó Almanach. Bp., 1945., Officina. Benne Reményik Zsigmond, Nagy Lajos, Radnóti Miklós, Kassák Lajos, Füst Milán, Vas István, és mások. Valamint Bortnyik Sándor 1 rajza. Kiadói papírkötés.
1972 Dán Róbert 2 műve: Péchy Simon Psalteriumának variánsa.; A szombatos kódexirodalomhoz. A szerző, Dán Róbert (1936-1986) művelődéstörténész által Zöldhelyi Zsuzsa (1928-2015) irodalomtörténész részére DEDIKÁLT példányok. Bp., 1972., Akadémiai Nyomda. Különlenyomatok. Kiadói papírkötés
2 db könyv - Sík Sándor(összeáll.): Kölcsey Ferenc. Az ember, a gondolkodó, az író. + Alszeghy Zsolt(összeáll.): Vörösmarty Mihály élete, tanítása, jelentősége. Bp., 1924. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban.