Hunfalvy Pál: Magyarország ethnographiája. Bp., 1876, MTA, XI+(2)+544 p. Kiadói aranyozott gerincű, dombornyomott egészvászon-kötés, kopottas, kissé sérült borítóval, kissé viseltes címlappal, ex libris-szel.
Richard Andree: Ethnographische Parallelen und Vergleiche. Stuttgart, 1878., Julius Maier, XII+303 p.+1+II-VI (kihajtható táblák) t. Német nyelven. Átkötött egészvászon-kötés, 1 kihajtható tábla hiányzik, a kihajtható táblák egy része szakadozott.
Migray József: Egy keresztényszociális állam története. A jezsuiták köztársasága Paraguayban (1609-1768.) Bp., 1923, Népszava, 71+(1) p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, kissé szakadozott lapszélekkel.
Acta Ethnographica. Acaademiae Scientiarum Hungaricae. Tomus XXI. Fasciculi 1-2. Redigit: Gy[ula] Ortutay. Bp., 1972., Akadémiai Kiadó. Német, angol és francia nyelven. Kiadói papírkötés.
Tradícionális kereskedelem és migráció az Alföldön. Szerk.: Novák László Ferenc. Arany János Múzeum Közleményei XI. Acta Musei de János Arany Nominati. Nagykőrös, 2008., Arany János Múzeum. Kiadói papírkötés.