Ujváry Zoltán: Dugonics András példabeszédei. Mondák, anekdoták, szokások. Magyar Néprajzi Könyvtár. Debrecen, 2009., Debreceni Egyetem Néprajzi Tanszéke. Kiadói kartonált papírkötés.
A Társadalmi Muzeum értesítője. II. évf. Szerk. és kiadja a Társadalmi Muzeum. Bp., 1910., Posner és Fia. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, hiányzó szennylapokkal, volt magánkönyvtári példány.
2 db Kínával kapcsolatos könyv: Yutang [Jü-tang], Lin: Mi kínaiak. Ford.: Benedek Marcell. Bp., 1943, Révai, 371 p. Átkötött, modern kötésben. + Garaudy, Roger: A kínai kérdés. Ford.: Várkonyi Tibor és Józsa Péter. Bp., 1968, Kossuth. Kiadói műbőr-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
Dr. Öreg János: Tapasztalati lélektan. Nagykőrös, 1884, Ottinger E., 78 p. Kiadói papírkötés, kis lapszéli sérülésekkel és szakadásokkal, a gerincen szakadásokkal.
Kulturleben der Strasse. Vom Anfang bis zur Grossen Revolution. Berlin, é.n., J. Singer. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban.
Blaise Pascal: Gondolatok. Ford. és a jegyzeteket készítette: Pődör László. Az utószót írta és a fordítást ellenőrizte Tordai Zádor. A hebraisztikai jegyzeteket Scheiber Sándor írta. Bp., 1983., Gondolat. 2. kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Sz. Morvay Judit: Asszonyok a nagycsaládban. Mátraaljai palócasszonyok élete a múlt század második felében. Csohány Kálmán rajzaival. Magyar Könyvtár. Bp., 1956., Magvető. Kiadói papírkötés. Benne Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus saját kezű jegyzeteivel papírlapokon.