Fügedy Péter: 75 év piros-kékben. Bp., 1986, Népszava - Vasas Sport Club. Kiadói műbőr-kötés, jó állapotban. DEDIKÁLT, a Vasas SC sportolóinak aláírásaival: Papp László, Horváth József, Gedó György, Pém László, Kőrösi Sándor, Erdélyi János, stb. (össz. 16 db aláírás).
Polgár László: Ne ölj! Ne mortigu! Harc a terrorizmus ellen. Batalo kontrau la terorismo. A szerző, Polgár László (1946- ) eszperantista, pedagógus, sakkedző által DEDIKÁLT példány! Bp., 2004., Polgár Kft. Magyar és eszperantó nyelven. Kiadói papírkötés.
Bedő Ödön: Megnyitáselmélet. (A gyakorlati sakkozás II. része). H.n., 1947, Magyar Sakkvilág, 252+(1) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, koszos borítóval,
Török Ferenc: Honvéd-varázs. Piros-fehér évtizedek. A fotográfus, Petrich Ferenc által az előszó írója, Schmitt Pál (1942-) kétszeres olimpiai bajnok párbajtőrvívó, volt MOB elnök, volt köztársasági elnök részére DEDIKÁLT példány. Bp., 2009., Zrínyi. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
2 db Tenisszel kapcsolatos könyv: The encyclopedia of tennis - 100 years of great players and events. 1974 Rainbird, kissé szakadt papír védőborítóval + Eugene Scott: Tennis: Game of motion. Vászonkötésben, papír védőborítóval
Max E. Ammann: Geschichte des Pferde-Sports. Gütersloh, 1983, Prisma Verlag. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.