cca 1960 Vojtěch Kubašta: Christoph Columbus Genuensis. Csehszlovák kiadású (Prága, Artia?) térbeli mesekönyv, a kormánykeréken kis hiány, belül két helyen kisebb sérülés, de ezeket leszámítva jó állapotban. Gyűjtői példány.
Deutsche Märzen gesammelt durch die Brüder Grimm. Hrsg. von M. Tilo-Luyken. Mit vielen Bildern von Dora Polster. München, 1921., Wilhelm Langewiesche-Brandt. Gazdag szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kopott, kissé foltos borítóval, javított gerinccel, kissé foltos lapokkal.
Walt Disney: Das große Donald Duck Buch. Stuttgart-Zürich, 1967., Delphin-Verlag, 116 p. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói nyl-kötés.
Wellek-Nelson, Susan: Laugh and Learn. [Angol nyelvtanuló könyv gyerekeknek]. Basel, é.n., "Bücherfreunde". Számos illusztrációval, mellékletekkel. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban, kissé szakadt, illusztrált kiadói papír védőborítóban.
Szávai Géza: Burgum Bélus, a mesterdetektív. Mesterdetektív gyerekeknek. A szerző, Szávai Géza (1950-) Déry Tibor-díjas író, műfordító, esszéíró által DEDIKÁLT példány. Burgumburgi Vidám Könyvek. Bp., 1995., Pont Kiadó. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
La Fontaine: Összes meséi Teljes magyar kiadás Hankis János előszavával Haranghy Jenő rajzaival Bp. (1942.) Dante. 395 l. Kiadói, javított egészvászon kötésben.
Mesél a vörös folyó. Vietnami mondák és legendák. Gyűjtötte és feldolgozta: Gyáros Erzsébet. Vincze Lajos színes szövegközti rajzaival illusztrált. Bp., 1959., Magyar Helikon. Kiadói selyemkötés. Számozott (53./600) példány.
Sárkányölő ikertestvérek. Kopácsi népmesék. Gyűjtötte, sajtó alá rendezte, az utószót és a jegyzeteket készítette Katona Imre. Hagyományaink III. Újvídék, 1972., Forum. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés
Burány Béla: A legkisebb királylány kívánsága. 88 vajdasági erotikus és obszcén népmese. Gyűjtötte és az előszót írta Dr. - -. Bp., 1990., Képzőművészeti Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés.