Vértes Tivadar: A közlekedés biztonságáért. Fényképezte: - -. Bp., 1966, Belügyminisztérium Közlekedési Csoportfőnökség. Gazdag fekete-fehér fotóanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, az utolsó lapokon javításnyomokkal.
A fényképezés kézikönyve. Szerk.: Barabás János, Gróh Gyula. Bp., 1956, Műszaki Könyvkiadó. Második, átdolgozott kiadás. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült borítóval.
Szekeres József: Ganz Ábrahám és a magyar közlekedési technika. Közlekedési Múzeum Füzetei 3. Bp.,1968., KÖZDOK, 44 p. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés. Megjelent 2000 példányban.
Mészáros Vince: A Közlekedési Múzeum újjászervezése. Különlenyomat. + Mináry József: A Magyar Közlekedési Múzeum mozdonymodell gyűjteménye. Különlenyomat. Közlekedési Múzeum Közleményei 1-2. Bp.,1965., KÖZDOK, 52; 17 p. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Hermann Heinz Wille: A kocsitól a gépkocsiig. Bp., 1967., Táncsics. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, egy lap hiányzik (143/144.), volt könyvtári példány.
Simóné Avarosy Éva: Suhanó famadarak. A vitorlázórepülés első fél évszázada. Bp., 1989, Háttér Lap- és Könyvkiadó. Fekete-fehér fotókkal és ábrákkal illusztrálva. Kiadói papírkötés, a könyvtesttől elváló borítóval.
Mészáros Vince: Martin Lajos, a repülés magyar úttörője. Közlekedési Múzeum Füzetei 5. Bp.,1976., KÖZDOK, 63+1 p. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.