Heinrich Schwerdt: Album des Thüringerwaldes. Zum Geleit und zur Erinnerung von - - . Leipzig, [1859.],Georg Wigan's Verlag, 324 p. Német nyelven. Szöveközti fametszetű illusztrációkkal, valamint litografált címképpel. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, a gerincen kis sérüléssel és apró hiánnyal, kissé kopott, kissé foltos borítóval, foltos lapokkal.
Az uj Nemzeti Színház tervezési programja. Bp. 1912, Vallás-és Közoktatásügyi Miniszter , 12 p + Rendezési terv térkép 37x45 cm. Klösz Gy. Kőnyomat. Ritka!
Almásy László (1895-1951): Az ismeretlen Szahara. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp.,[1935], Franklin, 216 p.+32 t.(Fekete-fehér képtáblák) Fekete-fehér fotókkal, egy térképpel. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, gerinc napszívott, egyébként jó állapotban
Helynévtörténeti adatok a korai ómagyar korból. 2.:Doboka -Győr vármegye. Györffy György, Az Árpád-kori Magyarország történeti földrajza című műve alapján. Közzéteszi: Hoffmann István, Rácz Anita, Tóth Valéria. Az egyik közzétevő, Hoffmann István által DEDIKÁLT példány. Magyar Névarchivum kiadványai 3. Debrecen, 1999., Magyar Névarchivum. Kihajtható térképekkel illusztrált példány. Kiadói kartonál...
A 100 éves Budapest tömegközlekedésének története. 1873-1973. Bp., 1973, BKV. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval.
Halász Albert: Középeurópai Államok I. Európa. / The States of Central Europe I. Europe. Bp., [1936], szerzői kiadás ("Pátria"-ny.), 47 p. Színes térképekkel, grafikonokkal. Négy nyelven (angol, spanyol, lengyel, magyar). Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
Kolbenheyer, Karl: Die Hohe Tatra. Teschen, 1894, Verlag der K. und K. Hofbuchhandlung Karl Prochaska. Kiadói egészvászon kötés, sérült mellékletekkel / linen binding, with faults