Molnár Lajos - M. Hajdú Margit: Nagytarcsa. (Története és néprajza). Pest Megyei Múzeumi Füzetek VII. Szentendre, 1974, Pest Megyei Múzeumok Igazgatósága. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé kopottas borítóval. Megjelent 1000 példányban.
Klösz György - Lugosi Lugo László: Budapest 1900-2000. Esterházy Péter előszavával. Bp., 2001, Vince Kiadó. Gazdag fekete-fehér képanyaggal. Magyar és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Berkiné-Csonka-Jakab-Némethné-Rácz: Békebeli séták a pesti Belvárosban / The downtown of old Budapest. Bp., 2014. Darabanth. Számos képpel és a Belváros történelmi utcanévjegyzékével. Kiadói kartonált papírkötésben Új állapotban.
A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára, 3 db repüléssel kapcsolatos kötet: [Etherton, Percy Thomas] P. T. Etherton: A Mount Everest átrepülése. Ford.: Cholnoky Béla. + Balbo, Italo: Diadalmas szárnyak. A második olasz óceánrepülés. Ford.: Gáspár Miklós. + Repülőrajokkal az óceánon át. Ford.: Révay József. Bp., [1931-1935], Lampel R./Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, ...
E. W. Pfizenmayer: Kelet-Szibíria ősvilága és ősnépei.Tudományos utazás a mammut-tetemek és az erdőlakó népek tanulmányozása végett. Átdolgozta és Szibéria általános leírásával kiegészítette: Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Budapest, é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Könyvkiadóvállalata. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal.
[Etherton, Percy Thomas (1879-1963)] P. T. Etherton: A Mount Everest átrepülése. Ford.: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1935.], Franklin, 1 (címkép) t.+262+2 p.+ 21 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval és gerinccel.
[Balbo, Italo (1896-1940)]: Repülőrajokkal az óceánon át. Fordította Révay József. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1931],Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), Egész oldalas fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1926.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 209+3 p.+28 t. (Fekete-fehér fotók.) Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, az 51. oldalon szakadással.
Dr. Keöpe Viktor (1883-1970): Cejlon, az éden szigete. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1934], Franklin, 189+3 p.+24 (Fekete-fehér fotók) t. Szövegközi 3 térképpel (2 levélen.) Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón és a gerincen kopásnyomokkal, kis sérüléssel.
Palugyay Imre: Jász-Kún kerületek s Külső Szolnok vármegye leírása. Bp.,1993, "A Jászságért" Alapítvány. Hasonmás kiadás. Kihajtható mellékletekkel. Kiadói félvászon-kötés.