1773-1910 Oloszkai templom (Vas megye) könyve, benne bevételekkel, kiadásokkal, latin és német nyelven. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült, nagyrészt hiányos gerinccel, foltos lapokkal, sérült elülső kötéstáblával.
1777--1885 Oszkó/Felső-Oszkó (Vas megye) templom könyve, benne kiadások, kisebb részben bevételekkel, magyar és latin nyelven. Kopott félbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült, hiányos gerinccel, az elülső tábla levált a könyvtestről és sérült.
J. S. Albach (Albach József Szaniszló): Der Weise in der Zeit der Trübsal c. munkájából való fordítás - az 1838-as pesti árvízről szóló német nyelvű beszámolójának magyar nyelvű fordítása. Azonosítatlan személy fordítása. Nem teljes, de forrásértékű. Változó állapotban, közte sérült lapokkal, 27 sztl. lev.
1849 június 8. Bem tábornok hadiparancsa, melyben a magánházaknál elszállásolt katonaság esetleges kihágásairól és azok megbüntetéséről rendelkezik. 26x42 cm Ritka!
1858 Felsődöbling (Döbling, Bécs), Gróf Széchenyi István (1791-1860) levele, amelyben a Pesti Magyar Színházzal (Nemzeti Színház) kapcsolatos aggályait fejti ki; korabeli másolat, 5 kézzel írt oldal, sérült, foltos lapok
cca 1865 Latin jegyzet. Benne latin szógyűjteménnyel. Zombat Pál győri gimnáziumi tanuló, későbbi MÁV hivatalnok iskolai jegyzete, a címlapon rajzzal, 25 p.
1866 Dr. Orsonits János: Csillagászat. - - - előadása után írta: Zombath Pál. Győrött, Július 18. 1866. Kézzel írt iskolai jegyzet, hajtott, 16 p. Orsonits János (1805-1874) bencés tanár, bölcseleti doktor, a győri gimnázium tanár (1850-1868.)
1870 Greguss Ágost: Shakespeare "Lear király"-ának fejtegetése. Előadja: Greguss Ágost egyetemi r. tanár. Jegyezte: Zombath Pál, 1870. oktober 21. Kézzel írt iskolai előadás jegyzet, 3 p. Greguss Ágost (1825-1882) bölcseleti doktor, egyetemi tanár, esztéta, az MTA tagja, a Kisfaludy Társaság másodelnöke, 1870-től a pesti egyetemen esztétika tanár.
1870 Komárom, K. Nagy Sándor (ó)gyallai bírósági ügyben kérelmez tőkét, és annak kamatait, ellenkező esetben végrehajtót küld, Komáromból Pestre, Tánczos Miklós ügyvédnek.