cca 1880-1900 Arad, gyerek által anyja névnapjára írt német nyelvű verses sorok, litografált díszes, illusztrált levélpapíron, 2 beírt oldal, kissé foltos, hajtásnyommal, 21x14 cm
1890 Adorján Ármin, született Auspitz (1867-1938) újságíró, szerkesztő, ügyvéd, a naagyváradi Szabadság c. lap főszerkesztőjének levelezőlapja Szél Kálmán nagyszalontai esperesnek,
cca 1895 Emlékkönyv több magyar és német ny. bejegyzéssel, néhány Vágujhely helymeghatározással, sérült aranyozott egészvászon kötésben, helyenként kissé foltos
1897 Újvidék, Somogyi Károly (1845-1908) színész, rendező, színigazgató,(korábban a pécsi, majd a nagyváradi színház igazgatója,) az Újvidéki Városi Színház igazgatójának (1897,1899,1900) saját kezű sorai magán jellegű ügyben.
1902-1903 "Újabb műfordítások. Nietzsche - Lord Byron - Baudelaire s mások költeményeiből. Fordította Dr. Molnár István ev. ref. gymn. tanár". Kézirat, kb. 60-70 oldalon, végén tartalomjegyzékkel. Korabeli, kissé viseltes füzetben.
1909. márc.22 Jászai Mari (1850-1926) színésznő autográf sorai Gerő Ödönné Hermann Leontinnak, Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus, szerkesztő, a Pesti Napló újságírója feleségének, amelyben egy a régi országházban tartandó fellépéséről és egy Pécsett rendezendő Petőfi estről ír: "(...) A fölolvasásomat írom szerdára (...) Kellene az uracskádnak a Naplóba? Szívesen neki adom ha használhatja csak előb...