1931.VIII.5 Lőbl (Löbl) Ödön (1904-1966) és testvére Löbl Dezső (1908-1990) könyvkiadók, könykereskedők, Löbl Dávid fiai, később az Officina kiadó alapítói házassághoz gratuláló levele Geleji Sándor (1898-1967) a csepeli Weiss Manfréd Művek későbbi igazgatója (1945-49) részére. Lőbl Ödön és Dezső autográf aláírásával, Lőbl Ödön fejléces papírján, eredeti sérült borítékban.
1931.VIII.3., Bp. Oltványi Imre, írói álnéven Ártinger Imre (1893-1963) magyar politikus, pénzügyminiszter, bankár, művészeti író, műgyűjtő, műkritikus, a Gresham-kör tagja autográf házassághoz gratuláló levele Gerő Zsófia (1895-1966), Gerő Ödön művészeti író (1863-1939) lányához. Másfél kézzel írt oldal, Oltványi Ártinger Imre autográf aláírásával, fejléces papíron.
1931.VIII.4 Kertész Manó (1881- 1942) magyar finnugrista, nyelvész autográf házassághoz gratuláló levele Gerő Zsófia (1895-1966) tanár, Gerő Ödön művészeti író (1863-1939) lánya és Geleji Sándor (1898-1967), a csepeli Weiss Manfred Művek későbbi igazgatója(1945-49) részére. Egy beírt oldal, Kertész Manó autográf aláírásával, hajtásnyommal, lapszéli foltal
1937 Bp., Baross Szövetség Országos Idegenforgalmi és Fürdőügyi Főcsoportjának fejléces, gépelt levele Hunyady Ferenc kormányfőtanácsos, országgyűlési képviselő részére, előadásra való felkérés tárgyában; a főcsoport igazgatójának és alelnökének aláírásával, bélyegzővel
1939. nov. 13 Simonyi Zsigmondné, Simonyi Zsigmond (1853-1919) nemzetközi hírű nyelvész feleségének kondoleáló levele Gerő Ödönnének, Gerő Ödön (1863-1939) művészeti író özvegyének, amelyben megemlékezik Gerő egy Simonyi Zsigmondról írt cikkéről: "(...) Ha még száz évig élnék, nem felejthetném, drága uramról írott, gyönyörű, a tudóst és embert egyaránt értékelő remek cikkét. (...)" Bő 1 kézzel írt...
1939 novembere, Farkasházy Miklós (1895-1964) festőművész, grafikus és felesége, Donner Gertrúd Mária (1902-1968) festőművész, szobrász kondoleáló levele Gerő Ödönné, Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus özvegyének, amelyben kiemeli Gerő szerepét a kulturális életben: "Mi művészek, megboldogult urában elvesztettük a nagy hozzáértőt, atyai tanácsadót, jóakarót, aki örök fiatalságával és művészi lángolá...
1939 Gerő Ödön (1863-1939) újságíró, műkritikus, író, szabadkőműves, a Pester Lloyd művészeti rovat vezetőjének halála után a családnak küldött sok-.sok kondoleáló levél, kb. 170 db és további kb. 50 db részvét nyilvánító távirat. Érdekes, izgalmas, átnézésre érdemes anyag!
Olvasókönyv a magyar párttörténet tanulmányozásához. 1939-1945. V. fejezet. Kézirat gyanánt. Kiadja: Oktatásügyi Minisztérium Marxizmus-Leninizmus Oktatási Főosztálya. Sokszorosított gépirat, 177 p. Papírkötésben, sérült borítóval.
cca 1940-1960 Báthory utca 4. társasházzal kapcsolatos okmányok- Lakónyilvántartások, több füzet, gondnok szerződései, okmányai. Házirendek Érdekes helytörténeti anyag
1942-1943 Horn Lászlóné, Bukarestből Magyarországra menekült tánctanítónő iratai: tánctanítási engedélyek, határozatok, fellebbezés, erkölcsi bizonyítvány; össz. 8 db, vegyes állapotban
1944 novembere, ifj. Czene Béla (1911-1999) festőművész autográf sorai karpaszományos honvédként szüleihez, id. Czene Béla (1886-1944 körül) festőművészhez és édesanyjának valamint feleségéhez, Hikádi Erzsébethez (1911-2008) Válról. Említi a közlekedési nehézségeket. Más érdekes részlettel. Másfél beírt oldal levelezőlapon, ifj. Czene Béla autográf aláírásával. Proveniencia: a művész hagyatéka. Tö...