Jacob Burckhardt: Az olasz renaissance műveltsége. 104 műmelléklettel. Ford.: Elek Artúr. Bp., 1945, Dante. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon kötésben, kissé kopott borítóval, néhány kissé foltos lappal. Török Rezső (1895-196) író, újságíró, regényíró névbejegyzésével.
Lossonczy Tamás: 1956. Sümegi György útószavával. Bp.,1995, Új Művészet Kiadó, 4 p.+17 t.+3 p. Számozott (97./100), a művész által aláírt példány. Lossonczy Tamás (1904-2009) grafikáinak reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Hekler Antal: Antik művészet.; A magyar művészet története.; Az újkor művészete. Bp., é.n., Könyvbarátok Szövetsége-Magyar Könyvbarátok. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon kötés, az egyik borítón kopott, a gerincek fakók, de egyébként jó állapotban.
Kolozsváry Marianna: Bálint Endre. (1914-1986.) A nyolcadik templom. Bp., (2014), Magyar Nemzeti Galéria. 347 p. Gazdagon illusztrált kiállítási katalógus. Kiadói kartonált papírkötés, újszerű állapotban, kissé szakadt zsugorfóliában.
1990 Jan Cremer festő és író. Kiállítási katalógus. DEDIKÁLT példány. Bp., 1990. BTM. Kiadói kissé koszos papírkötésben, hozzá 2 db autográf üdvözlőlap.
Bányai István: Zoom. Bányai István (Budapest, 1949.? - New York, 2022.) 1972-ben végzett az Iparművészeti Főiskolán, 1980-ban Párizsba költözött, hogy Az idő urai című animációs filmen dolgozzon. Egy évvel később továbbment Los Angelesbe, ahol a Times, a Newsweek, a Playboy, a Rolling Stone és az Atlantic Monthly folyóiratoknak készített illusztrációkat. Itthoni munkái között felejthetetlen filmpl...