Max Hesdörffer: Handbuch der praktischen Zimmergärtnerei. Berlin, 1924, Paul Parey, VIII+473+3 p. Fünfte, unveränderte Auflage. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói kopott egészvászon kötésben, festett lapokkal, sérült gerinccel, foltos lapokkal.
Karl Schumann: Praktikum für Morphologische und Systematische Botanik. Hilfsbuch bei Praktischen Uebungen und Anleitung zu Selbständigen Studien in der Morphologie und Systematik der Pflanzenwelt. Jena, 1904, Gustav Fischer, VIII+610 p. Szövegközti rajzokkal illusztrált. Korabeli átkötött félbőr-kötésben, javított gerinccel, kopott borítóval.
Horn János: Őszibarack termesztése. Bp., 1937., Növényvédelem és Kertészet. Kiadói spirálkötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, régi bélyegzésekkel.
Éttermi zsebkönyv. Szerk.: Moser István, Nagy László. Bp., 1966, Közgazdasági és Jogi Kiadó, 285+(2) p. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, fakó gerinccel, belül jó állapotban. Megjelent 3100 példányban.
Brillat-Savarin, [Jean Anthelme]: Az ízlés fiziológiája. Ford.: Ambrus Zoltán és Ambrus Gizella. Bp., 1986, Múzsák, 303+(1) p. Az 1912-es kiadás reprint kiadása. Kiadói papírkötés, kis kopásnyomokkal, a borítón sérülésnyommal, intézményi bélyegzőkkel.