Books: History

Number of items: 119

József nádor. Egy alkotó élet írásban és képben. 1776-1847. Összeáll., a képeket vál. és a szöveget írta Lestyán Sándor. Bp. 1943, Posner. Gazdag képanyaggal. Fűzve, színes, illusztrált kiadói papírborítóban, műanyag védőfóliában kopott kiadói kartontokban, szép állapotban
16487.

4 000 HUF
10,36
11,43

Zsirai Miklós: Finnugor rokonságunk. Bp., 1937, MTA, 587 p.+ 2 t. Átkötött félvászon-kötés, kopott, kissé foltos borítóval, a két térképet bekötötték, régi intézményi bélyegzéssel.
16488.

6 000 HUF
15,54
17,14

Papp-Váry Árpád - Hrenkó Pál: Magyarország régi térképeken. Bp., 1989, Gondolat / Officina. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
16489.

6 000 HUF
15,54
17,14

16490.

4 600 HUF
11,92
13,14

16491.

3 000 HUF
7,77
8,57

Jókai-Bródy-Rákosi: Ezernyolcszáz negyvennyolc. Az 1848/49-iki magyar szabadságharc története képekben. Bp., 1898, Révai Testvérek. REPRINT! Kiadói egészvászon kötés, tokban, jó állapotban.
16492.

5 000 HUF
12,95
14,29

Elias Wideman: Icones illustrium heroum Hungariae. Wien, 1652, Bécs. Hírneves magyarok arcképcsarnoka. Rózsa György bevezető tanulmányával. Bp., 2004., Magyar Helikon. Facsimile kiadás. Kiadói aranyozott műbőr-kötésben.
16493.

4 000 HUF
10,36
11,43

16494.

Emlékbeszédek a M.T.Akadémia elhúnyt tagjai fölött. II. köt: Haynald Lajos: Fenzl Ede, Thank Károly: Sainte-Claire Deville Henrik, Trefort Ágoston: Mignet Ferenc, Török József: Tarczy Lajos, Hunfalvy Pál: Lönnrot Illés, Apáthy István: Baintner János, Trefort Ágoston: Guizot Ferenc, Pauer Imre: Horváth Cyrill, Lenhossék József: Davis József Bernát, Vécsey Tamás: Vandrák András, Budenz József: Benfe...

5 000 HUF
12,95
14,29

Érszegi Géza (szerk.): Sigilla Regum - Reges Sigillorium - Királyportrék a Magyar Országos Levéltár pecsétgyűjteményéből. Bp., 2001. Magyar Képek, Kiadói kartonált papírkötés, papír védőborítóval
16495.

4 000 HUF
10,36
11,43

1912 Történeti Szemle. I. évf. Szerk.: Angyal Dávid. Bp., 1912., MTA,(Franklin-ny.), 4+640 p. Átkötött félvászon-kötés, intézményi bélyegzőkkel, néhány lapon aláhúzással.
16496.

4 000 HUF
10,36
11,43

Rupp Kornél: Ovidius és Gyöngyösi. Irodalomtörténeti tanulmány. Különlenyomat az Egyetemes Philologiai Közlönyből. A szerző, Rupp Kornél (1865-1900) fiatalon elhunyt irodalomtörténész által DEDIKÁLT példány. Bp., 1891., 4+50 p. Átkötött félvászon-kötés.
16497.

2 400 HUF
6,22
6,86

P. Szathmáry Károly: Színezett lapok a történet könyvéből. I-II. köt. [Egy kötetben]. Pest, 1856, Müller Gyula, (8)+255+(1) p., (8)+240 p. Korabeli egészvászon-kötésben, sérült, kissé foltos, kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, az első kötet címlapján hiánnyal.
16498.

3 000 HUF
7,77
8,57

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF