Gelléri Mór: Ungarn's Millennium. 1896. (Magyar Millennium. Az ezeréves Magyarország multjából és jelenéből.) Bp., 1896, 'Kosmos',(Posner-ny.), 180+2 p.+ 6 t. Német nyelven. Fekete-fehér szövegközti illusztrációkkal, és 6 színes egészoldalas litografált Budapest látképpel illusztrálva. Kiadói illusztrált papírkötés, foltos borítóval, sérült gerinccel, az elülső borítón javítással és kis hiánnyal.
Fabriczy Kováts Mihály Almanach. Összeáll. és sajtó alá rendezte: Dr. Szentmiklósy Éles Géza. Cleveland, 1979, Clevelandi Kováts Emlékbizottság, 79 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötésben. Fabriczi Kováts Mihály (1724 - 1779) magyar származású huszárezredes az amerikai függetlenségi háborúban. Lengyel barátjával, Kazimierz Pulaski-val együtt az ,,amerikai lova...
Szathmáry László: A gyufa története a XIX-ik század végéig. A szerző által DEDIKÁLT példány. A Kis Akadémia Könyvtára XVII. köt. Bp., 1935, Kis Akadémia. Kiadói papírkötés, a hátsó borítón szakadással.
Hatvany Bertalan: A kínai kérdés története. Világesemények 2. Bp.,[1937.], Pantheon, 61+1 p. Két egészoldalas térképpel. Kiadói papírkötés,kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, ajándékozási sorokkal, névbejegyzéssel és névbélyegzéssel.
Wellmann Imre: Parasztnépünk multjának feltárása. A szerző, Wellmann Imre (1909-1994) történész, levéltáros, muzeológus által Imre Sándor (1877-1945) pedagógus, művelődéspolitikus részére DEDIKÁLT példány. Kolozsvár, 1944., Minerva, 40 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, foltos.
Annuae Litterae Societatis Jesu. De rebus Transylvanicis temporibus principum Báthory. (1579-1613) Collegit et edidit Dr. Andreas Veress. Sumptibus Iosephi Aurelii e L. B. Vécsey de Vécse et Hajnácskő. Fontes Rerum Transylvanicarum. (Erdélyi Történelmi Források Tomus V.) Bp., 1921., Insitutum Fontinum Historicum Hungariae, (Vesprimi, Ex Typographia Dioceseana-ny.), XVI+306 p. Latin nyelven. Kiadói...
Dr. Gróf Apponyi Albert: Emlékirataim. Ötven év. Ifjúkorom - Huszonöt év az ellenzékben. Bp., (1922), Pantheon Irodalmi Intézet Rt. (Globus-ny.), 257+6 p. Második, átnézett kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Dr. Balanyi György-Bíró Imre-Dr. Bíró Vencel-Dr. Tomek Vince: A magyar piarista rendtartomány története. Bp.,1943, Magyar Kegyes Tanítórend,(Stephaneum-ny.), 373+2 p.+1 kihajtható térképpel. Kiadói papírkötésben, kissé foltos borítóval, két lap és a térkép kijár.
Erdély öröksége. Erdélyi emlékírók Erdélyről. I köt. Cs. Szabó László közreműködésével szerk. Makkai László. Ravasz László bevezetésével. I. köt.: Tündérország. 1541-1571. Oláh Miklós, Verancsics Antal, Heltai Gáspár, Mindszenti Gábor, Forgách Ferenc, Borsos Sebestyén, Bánfi Gergely és Szántó István írásaiból. Kardos Tibor bevezetésével. Bp., [1941.],Franklin, XXXIV+164+1 p.Kiadói, címeres papír...