Ludovico Ariosto: Sämtliche Poetischen Werke 1-4. Bände. Übertragen von Alfons Kissner. Berlin, é.n., Propyläen. Német nyelven. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a gerinceken kis sérülésekkel, kis kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban.
George Sand: La famille de Germandre. I-II. köt. Paris, 1862., Chez G. Paetz. Francia nyelven. (Második kiadás?) Átkötött aranyozott gerincű egészvászon-kötés.
Petiscus, August Heinrich: Der Olymp oder Mythologie der Griechen und Römer. Zum Selbstunterricht für die erwachsene Jugend und angehende Künstler.Leipzig : 1824. Amelang,korabeli félvászon kötésben. Sok rézmetszetű i llusztrációval 280p + a végére bekötött kézírt lapok
Colerus, Egmont: Geheimnis um Casanova. [Berlin, 1936], Paul Zsolnay Verlag, 211+(5) p. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, kissé sérült borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, néhány helyen kis szakadással, az eredeti illusztrált papírborító bekötve.
Dr. Johann Georg Krünitz's ökonomisch-technologische Encyklopädie 146 Teil. Berlin, 1827. Pauli. 747p. 8 t Kihajtható litográfiák. Korabeli, kopott egészbőr kötésben.
Walter Dexter: Dickens. The story of the life of the world's favorite author. London, 1937., The Dickens Fellowship. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, a gerincen kis hiánnyal,