Jaszlinszky András: Institutiones logicae/Institutiones metaphysicae egybe kötve.
Tyrnaviae (Nagyszombat), 1755-1756, Typis Academicis Societatis Jesu, 8 p. +164 p + 1 t rézmetszet. ; 228 p. + 8 p. I. Institutiones logicae, in usum Discipulorum concinnatae II. : Institutiones metaphysicae, in usum Discipulorum concinnatae. Kokrabeli sérült félbőr kötésben
Bálint Sándor: Ünnepi kalendárium I-II. köt. A Mária-ünnepek és jelesebb napok hazai és közép-európai hagyományvilágából. I. köt.: december 1. - június 30. II. köt.: július 1- november 30. Bp., 1977, Szent István-Társulat, 527+1; 561+1 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban, a papírborítókon egészen kis kopásnyomokkal. +
Karácsony, húsvét, pünkösd. A nagyünnepek hazai és közép-európai hagyományvilágából. Bp., 1976, Szent István-Társulat, 403+1 p. Második kiadás. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban, papírborítón kis kopásnyomokkal.
[Pápai Páriz Ferenc-Bod Péter]: Franciscus Páriz Pápai - Petri Bod: Dictionarium Latino-Hungaricum. [Tyrnaviae (Nagyszombat), 1762 (?), Typis Academicis Societatis Jesu(?)], 6+1064 p. Korabeli bárdozott gerincű egészbőr-kötés, kopott, sérült borítóval, kopott, sérült, részben hiányos gerinccel, az elülső szennylap és a papírborítás a kartonról hiányzik, számos possessori bejegyzéssel a táblák belsején, a lapéleken, néhány lapon bejelölésekkel, foltos lapokkal, a címlap hiányzik, az első két lap sérült, hiányos, a harmadik lap szakadt, sérült kötéssel, az utolsó pár lap, feltehetőleg az utolsó 4 oldal hiányzik, rossz állapotban.
Pap Zoltán: Muzsikaszó. Regény dalban. A szerző, Pap Zoltán (1862-1919) által Dr. Bakay Lajos (1880-1959) orvos, egyetemi tanár részére DEDIKÁLT példány! Bp., 1910. Petőfi-Társaság. Számos szövegközti, színes, beragasztott képpel, illetve heliogravürrel illusztrált, többek között Benczúr Gyula, Margitay Tihamér, Olgyay Viktor, Glatz Oszkár, Nyilassy Sándor, Nádler Róbert munkáiból. A szecessziós kötéstáblát, előzéklapot és a könyvdíszeket Basch Árpád készítette. Kiadói, színes, festett, dombornyomású egészvászonkötésben, Gottermayer-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel.
A szabadkőművesség lényege, alapelvei, történeti fejlődése. Szervezete és feladatai. Különös tekintettel hazai viszonyainkra. Bp., 1888., [Aigner Lajos], 32 p. Második kiadás. Szecessziós papírkötésben, foltos borítóval, szakadozott lapokkal, intézményi bélyegzésekkel, aláhúzásokkal.
[Elenyák György (1784-1853)]: Ode in obitum illustrissimi quondam comitis Augustini Keglevits de Buzin Sac. Caes. Reg. Ap. Majestatis camerarii comitum Károlyi de Nagy-Károly vitrici, et tutoris, cum eidem ad latus coniugis suae sepulto iusta persolverentur Pesthini mense Novembri M.DCCCXIII. Pesthini, 1813, Typis Joannis Thom. Trattner, 9 p.
Elenyák György (1784-1853) piarista rendi pap, tanár, költő által Buzini gróf Keglevich Ágoston (1759-1813) ispán halálára írt latin nyelvű költemény.
József Attila: Költészet és nemzet. József Attila hátrahagyott írásai közül Sándor Pál válogatta ki és rendezte sajtó alá. Bp.,[1941], Dokumentum Könyvek,(Nádor-ny.),63+1 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, enyhén sérült borítóval
Toldy Ferenc: A magyar költészet története. I. kötet. A magyar költészet Zrínyiig. Pest, 1854, Heckenast Gusztáv, (Landerer és Heckenast-ny.), 1 t. (Tinódi Lantos Sebestyén portréja, litográfia)+XVI+240p. Első kiadás. Kiadói sérült papírkötésben. utolsó néhány lapon foltok