Bartha Miklós: Kazár földön. Kolozsvár, 1901., Ellenzék,2+328 p. Első kiadás. Átkötött félbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel és kötéssel,a címlapon folttal, alatta átütő sorokkal, névbélyegzővel, részben felvágatlan lapokkal, megviselt állapotban.
Antiszemita színezetű regény, ami a maga korában jelentős vitákat váltott ki.
Nyelvészeti kisszótár. Alapvető terminus technicusok a modern nyelvészetben. Összeáll.: Siptár Péter. Bp., 1980, MKKE Nyelvi Intézet, 56 p. Kiadói tűzött papírkötés.
Buzás Viktor: A magyar föld meséje. Ifj. Kovács János rajzaival. Könyvbarátok Kis Könyvei. Bp., [1940], Kir. M. Egyetemi Ny., 158 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé fakó gerinccel.
Leblanc, Maurice: A zöldszemű hölgy. Arséne Lupin újabb kalandjai. Bp., Világirodalom. Antik fantasztikus regény. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
Lengyel László: A szabadság melankóliája. Bp., 2014, Kossuth, 390 p. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. A szerző által DEDIKÁLT példány.
Vörösmarty (Mihály): A rom. A díszítő rajzok Haranghy Jenő munkái. Magyar Klasszikusok I. Bp., [1946.], Szépmíves Műhely, (Stílus-ny.), 30 p.+10 (fekete-fehér egészoldalas képtáblák) t. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés, kiadói javított, kissé hiányos, kissé kopott papír védőborítóban, belül, a hátsó kötéstábla mentén sérüléssel.
Berzeviczy Albert: A két Eötvös./Kozma Andor: Eötvös Loránd. Bp., 1929, MTA, 19 p. Különlenyomat. Kiadói papírkötés, modern ajándékozási sorokkal, szakadt, foltos borítóval, szamárfüles lapokkal.