Barcs János: Lengyelek. / Polacy. Kétnyelvű trilógia. Pécs, 2001, Pro Pannonia. Magyar és lengyel nyelven. Kiadói papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány.
Elkésett levelek. (Briefe, die ihn nicht erreichten). Regény levelekben. Ford.: Miklós Jenő. Bp., 1904, Szilágyi Béla (Révai és Salamon-ny.), VII+224 p. Aranyozott egészbőr-kötésben, kopottas, kissé sérült borítóval, helyenként ázásnyomokkal, tulajdonosi névbélyegzővel, ajándékozási sorokkal.
Kaczvinszky Lajos: A magyar szemle emlékalbuma 1888-1938. Hegedűs László rajzaival. Kiadói festett vászonkötésben, sérült, lapok kijárnak, előzéklap nélkül
Dayka Gábor versei. Összeáll., szerk., valamint az utószót írta: Kovács Ferencné Ónodi Irén. Miskolc, 1993,Felsőmagyarország Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés. Az összeállító, Kovács Ferencné Ónodi Irén által (az utószó végén) Dobrossy István (1946-2015) történész, levéltáros, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár igazgatója részére DEDIKÁLT példány, valamint Dobrossy részére szóló levéllel.
Erdős Renée: Alkotók. A szerző által aláírt. Bp., [1922], Fővárosi Könyv- és Lapkiadó Rt., 146 p. Az eredeti illusztrált papírborítótó bekötötték, rajta izgalmas art-deco grafikáva (jelzett. Sz. I.) Átkötött félvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
Illés László: Üzenet Thermopüléből. Irodalom- és eszmetörténeti tanulmányok a modernitásról, a szociális gondolatról és a globalizációról. Bp., 1999, Argumentum. Kiadói papírkötés, jó állapotban. A szerző által DEDIKÁLT példány.
Sándor Pál: Raszkolnyikov Szibériában. Bp., 1933, Gyarmati Ferenc, 156 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel, az utolsó 4 lapot leszámítva felvágatlan.