Új magyar dekameron. II. köt. Szerk.: Illyés Gyula. Benne Bibó Lajos, Darvas József, Kolozsvári Grandpierre Emil, Török Sophie, Veres Péter és mások írásaival. Bp., [1942], Nyugat, 242+(1) p. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, egy kijáró lappal.
Tower V[ilmos]: A hipnotizmus elméleti, gyakorlati, pedagógiai, orvosi és büntetőjogi szempontból. Kőszeg, 1926, Rónai Frigyes, 109+2 p. Átkötött félvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, régi bélyegzésekkel, a gerincen címkével.
Herman, Gary: Rock 'n' Roll Babylon. Ford.: Soproni András. Bp., 1999, Rózsavölgyi és Társa. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Ferenczi Zoltán: Egy elfeledett regényről. Petrichevich Horváth Lázárnak ,,Az elbujdosott" c. regénye. (Székfoglaló). Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből XXIII. köt. 9. sz. Bp., 1918, MTA, (3) + 550-600 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, felvágatlan lapokkal.
Benedek Elek: Magyar leány verses könyve. Serdülő leányok számára. Összeváll.: - -. Bp., én., Lampel R: (Wodianer F. és Fiai.) Kiadói kopott, foltos egészvászon-kötés, régi intézményi bélyegzőkkel.
2 db könyv: Kathleen Keating: Az ölelésgyógyászat kiskönyve. Szentendre, 1998, Új Paradigma. Kiadói kartonált papírkötés. + Mező István: Parlamenti fricskák, Mező István parlamenti karikatúrái. Bp., 1998, Bit Könyv- és Lapkiadó. Kiadói papírkötés.