Baráthosi-Balogh Benedek: Dai Nippon. III. Irodalom
Bp., 1906. Korvin testvérek. 367 p. Kiadói, feliratozott Leszik Károly-féle vászonkötésben, kissé kopott gerinccel és borítóval.
Petőfi napjai a magyar irodalomban. 1842-1849. Egykoru nyomtatványok másaival összeállította: Endrődi Sándor. Petőfi-Könyvtár XXIX-XXX. füzet. Bp., 1911., Kunossy, Szilágyi és Tsa. Kiadó szecessziós papírkötés, szakadt borítóval, nagyrészt felvágatlan lapokkal.
Hoffmann, Ernst Theodor Amadäus: Az ördög bájitala. Medardus testvér, kapucinus barát hátrahagyott írásai. Ford.: Fónagy Béla. I-II. köt. [Egy kötetben]. Bp., 1920, Kazinczy, 156+(1) p., 152+(2) p. Első magyar nyelvű kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott gerinccel, a lapok szélén helyenként kisebb szúrágta lyukakkal.
Az Est hármaskönyve az 1930. évre. Szerk.: Dr. Mikes Lajos. III. köt.: A gyermek könyve. Bp., 1930, Az Est Lapkiadó Rt. Számos fekete-fehér és színes illusztrációval. Kiadói illusztrált papírkötés, a könyvtesttől elvált borítóval, szétváló fűzéssel.
Szenczei László: A halál és tanítványa. Erdélyi Írások. Bp., 1943, Új Idők (Singer és Wolfner), 344 p. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé foltos, sérült borítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel.
Bain, [Francis William]: Hindu regék. (A hajnal leánya - Buborékok az élet tengerén). Ford.: Baktay Ervin. Bp., [1941], Rózsavölgyi, 223 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a gerincen apró sérüléssel, tulajdonosi névbejegyzéssel.