Székely népballadák. Összeállította és magyarázta: Ortutay Gyula. Buday György fametszeteivel. Bp.,1935., Kir. Magyar Egyetemi Nyomda, 311+1 p. Első kiadás. Kiadói papírkötésben, sérült
Seghers, Anna: A hetedik kereszt. Ford.: Thury Zsuzsa. Ruzicskay György illusztrációival. Bp., 1960, Magyar Helikon. Kiadói félbőr-kötés, kissé kopottas gerinccel, intézményi bélyegzőkkel. Számozott (408./800) példány. Csak 800 példány félbőr-kötéses!
Tóth Kálmán összegyűjtött költeményei. Első teljes kiadás. Budapest, 1878, Ráth Mór. 1t (a költő fényképe) + 479p. Kiadói, sérült vászonkötésben. Aranyozott lapszélekkel
Duray Miklós: Kutyaszorító. (Önéletrajz és beszélgetések önmagammal). New York, 1983, Püski, 159 p. Első kiadás. Emigráns kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban.
Vajda László: Szerény észrevételek a magyar közmivelődési egyletekről, a nemzetiségekről és a sajtóról. A szerző által DEDIKÁLT példány, aláírás nélkül. Kolozsvártt, 1885, Róm. Kath. Lyceum, 70 p. Átkötött félvászon-kötés., körbevágott.