Ifjúsági Könyvtár 6-10. kötete: Sam Scoville: A vörös gyémánt; Haraszthy Ágoston: Tizenöt hét indiánok közt; Hal G. Ewarts: Villám. Egy farkaskutya regénye; Sam Scoville: A kék gyöngy; Magyar László utazása a délafrikai Bihé országba. Bécs, [1926], Danubia. A borító-illusztrációk Jeges Ernő munkái. Kiadói kartonált papírkötés, az egyik kötet gerincén sérüléssel, kiadói tékában.
Gottfried August Bürger: Münchhausen báró kalandjai. Gustave Doré illusztrációival. Ford.: Tordon Ákos. Kovács Ágnes utószavával. Bp.,[2006], General Press. Kiadói kartonált papírkötés.
Karácsony Sándor: A magyar világnézet. A neveléstudomány társaslélektani alapjai II. köt. A társaslélek felső határa és a transcendensre nevelés I. kötet. Bp. 1941.,Exodus,(Sylvester-ny.), LXXII+352 p. Kiadói papírkötés, benne errataval.
Debreczeni József: Az új miniszterelnök. Bp., 2006, Osiris. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT, ill. Gyurcsány Ferenc politikus, volt miniszterelnök által ALÁÍRT példány!
Andrew Sarlos: Tűzijáték. Életem a befektetés. Peter C. Newman előszavával. Bp., 1994, Image Kft. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Andrew Sarlos (1931-1997) magyar származású kanadai közgazdász, üzletember által ALÁÍRT példány!
Bak János: Legény Berci. Modern mese. Bp., [1941], MEFHOSZ, 128 p. + 7 (színes) t. Oldalszámozáson belül 10 egészoldalas, fekete-fehér képpel. A borító és az illusztrációk Z. Szűcs Erzsébet munkái. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé sérült borítóval.
Rácz Vilmos: Párbaj-kódex és lovagias eljárás. Hozzákötve: Az új idők illemkódexe. Bp.,én.,Hornyánszky Vilmos-Singer és Wolfner, 219+5; 296 p. Átkötött egészvászon-kötés, az első két lap javított.