19 db ókori görög és római kultúra, történelem, irodalom, szónoklat témájú könyv: Életrajzok Plutarchosból. II. füzet. Ford.: Szilasi Móricz. Bp., 1880, Franklin, 204 p. + Szemelvények Quintus Horatius Flaccus műveiből. Összeállította, bevezetéssel, magyarázatokkal, és jegyzetekkel ellátta Wirth Gyula. Bp., (1929), Franklin. + Szemelvények M. Tullius Cicero beszédeiből a gimnáziumok és leánygimnáziumok VI. osztálya számára. Magyarázta: Esztergomy Ferenc-Édes Jenő. Bp.,1940, Athenaeum, 126+2 p. Latin és magyar nyelveken. + Szemelvények Thukydidesből. Ford.: Szilasi Móricz. Bp., 1908., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), XII+253 p.+2 (kétoldalas térképek, az egyik színes) t. stb. Klf. kötések, vegyes állapotban, részben sérült, foltos és firkált, egy töredékkel.
Csurka István: A lámpás program. Bp., 2007, Ady Endre Sajtóalapítvány. Kiadói papírkötés. A szerző, Csurka István (1934-2012) József Attila-díjas író, dramaturg, politikus által DEDIKÁLT példány.
Kapornaky Gyula: Vadvirágok Őrség rögén. - - versei. Szentgotthárd, 1937, Németh Vilmos-ny., 53+(3) p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé foltos borítóval, az első néhány lap szélén kisebb sérüléssel.
Poszler György: Az évszázad csapdái. Tanulmányok Lukács Györgyről. A szerző, Poszler György (1931-2015) Széchenyi-díjas irodalomtörténész, esztéta által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus és felesége részére DEDIKÁLT példány. Gyorsuló Idő. Bp., 1986., Magvető. Kiadói papírkötés.
Clair Vilmos: Párbaj-codex. A kard-, vitőr- és pisztolypárbaj különböző nemei: Roskovics Ignácz, Kimnach László és Grünwald Imre festőművészek eredeti rajzaiban. Bp., 1897, ifj. Nágel Ottó, 190+VII+(1) p. Második kiadás. Oldalszámozáson belül szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal. Aranyozott, bordázott gerincű félbőr-kötésben, kissé kopottas, foltos borítóval, néhány kissé foltos lappal.
Szabó László: Magyar hibák, magyar gondok. Bp., é.n., Athenaeum, 204 p. Bekötött elülső papírborítóval. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.