Shakespeare szonettjei. Ford.: Szabó Lőrinc. Nagy Írók - Nagy Írások IX. Bp.,1921., Genius. Átkötött álbordás félbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült, részben hiányos gerinccel. Számozott (1236./1500) példány.
A magyar urinő. Kiadja a Holzer csász. és kir. udv. és kamarai szállító cég negyvenéves fennállásának évfordulója alkalmából (1869-1909). Az Ujság karácsonyi mellékletéből. (Bp.,1909, Hornyánszky-ny.), 152 p. Szövegközi illusztrációkkal, könyvdíszekkel. Kiadói díszes, aranyozott papírkötés.
Péterfy Tamás: Nete ne! Eredeti székely góbéságok, anekdoták és kacagtató históriák. Összegyűjtötték a budapesti ,,Péterfy-Asztal" vidám székely tagjai. Bp., [1911], szerzői kiadás (Pátria-ny.), 120 p. Aranyos György, Gáspár Antal, Zórád Géza, Mühlbeck Károly illusztrációival. Átkötött félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel.
Napoleon Hill, Ross Cornwell: A teljes gondolkodj és gazdagodj. Bp., 2021, Édesvíz. Kiadói műbőrkötés, előzéklapon ajándékozási sorokkal, máskülönben jó állapotban.
Balázs Béla: Kalandok és figurák. Vázlatok. Gyoma, 1918., Kner Izidor, 203+(5) p. Első kiadás. Átkötött egészvászon-kötésben, a gerincen kis sérüléssel, javított előzéklappal, a címkép hiányzik.
Bessenyei György: Tolerantia 1778. A kézirat szöveg közzétette és az utószót írta Némedi Lajos. Nyíregyháza, 1978. Bessenyei György Tanérképző Főiskola, 134 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval. Megjelent 550 példányban.
Az elülső borító belsején a Bessenyei György Tanérképző Főiskola ajándékozási címkéjével, rajta az főigazgató Margócsy József (1919-2013) irodalomtörténész ajándékozási soraival.