Books: Religion

Number of items: 72

Stankovátsi Leópold: Vasárnapokra szolgáló prédikátziók, mellyeket Posonyban élő nyelvével hirdetett; most pedig a' keresztyén hívek' lelki vígasztalására botsátott P. F. - -. Második esztendő. Első része. Győr, 1790, Streibig József betűivel, 516+4 p. Korabeli félbőr-kötés, kopott borítóval és gerinccel, possessori bejegyzéssel, régi intézményi bélyegzéssel.  Stankovátsi Lipót (1742 -1789) ferences szerzetes, hitszónok és hittérítő.
17447.

Stankovátsi Leópold: Vasárnapokra szolgáló prédikátziók, mellyeket Posonyban élő nyelvével hirdetett; most pedig a' keresztyén hívek' lelki vígasztalására botsátott P. F. - -. Második esztendő. Első része. Győr, 1790, Streibig József betűivel, 516+4 p. Korabeli félbőr-kötés, kopott borítóval és gerinccel, possessori bejegyzéssel, régi intézményi bélyegzéssel. Stankovátsi Lipót (1742 -1789) ferenc...

12 000 HUF
31,09
34,29

Maklári János: Újjabb két hétre való köznapi templombeli imádságok mellyeket. Maga, és mások hasznára, egybe szedegetett Maklári János felső dobsai prédikátor. Kassa, 1794. Füskóti Landerer. 122p. Korabeli kopottas papírborítóval. Ritka.
17448.

10 000 HUF
25,91
28,57

Szent-Iványi Márton Opusculorum Polemicorum Reverendi Patris Martini Szent-Ivani Societastis Jesu Theologi... I. kötet Tyrnaviae, 1718- Academicae Tyrnaviensis Typographiae, per Fridericum Gall. [14] + 654 p., [6]. Korabeli enyhén sérült félbőr kötésben
17449.

10 000 HUF
25,91
28,57

Az Ó-és Uj-Szövetségi Szent Írás kétszáz képpel keresztény katolikusok számára. Pest, 1851. Bucsánszky Alajos. Korabeli,  sérült vaknyomott egészbőr kötésben. 408p.Fametszetű illusztrációkkal.
17450.

10 000 HUF
25,91
28,57

Sombori József: Nagy emlékezetű néhai 'Sombori Jó'sef úrnak egyházi beszédei II-III. köt. Kolosváron, 1828-1827, Bergai Jósef betűivel, 8+335; 6+423+4 p. A II. kötet másodszori megjobbíttatott kiadás. Korabeli félbőr-kötés, kopott borítókkal, a II. kötet gerincén a címke kissé elvált.
17451.

10 000 HUF
25,91
28,57

17452.

8 000 HUF
20,73
22,86

Joanne Rajcsani (Rajcsányi János): Pergerinus Catholicus de peregrina Unitaria Religione Discurrend. Cassoviae 1726. Fraunheim. 202p. Sérült korabeli félbőr kötésben. Ritka!
17453.

8 000 HUF
20,73
22,86

Pontificale Romanum Clementis VIII. primum nunc denuo Urbani VIII, Auctoritate recognitum Antverpiae 1707., Ex Typographia Plantiniana, 16 + 542 + 2 p. Korabeli, sérült egészbőr kötésben
17454.

6 000 HUF
15,54
17,14

R. P. Antonio Ardia: Tuba catechetica id est, Explicatio doctrinae christianae 610p. + index Augustae Vindelicorum Graecii, 1736. Veith. Címlap és első néhány lap kissé hiányos, utolsó lapon szöveget nem érintő hiánnyal. Sérült, korabeli egészbőr kötésben
17455.

6 000 HUF
15,54
17,14

Breviarium Romanum. Viennae, 1825. Ex typ. Mechitaristica. 3 könyomatos táblával Aranyozott egészbőr kötésben. Kötéstábla elvált a könyvtesttől
17456.

5 000 HUF
12,95
14,29

Leonhard. J. Mihály: Legyen áldott az ur' neve. Imádságos könyv keresztény katholiksok' számára mellyet - - Alaliai 's felszentelt püspök, Bécsben generalis vicarius írt németül. Ugyan az im' magyarul egyházi énekekkel bővítve. Pozsonyban,(cca 1870),Bucsánszky Alajos, 1 (acélmetszet) t. +1 (acélmetszetű díszcímlap) t. +247+5 p. Korabeli aranyozott egészbőr-kötés, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, két lap laza és részben kijár.   A borítón Z. K. monogram, feltehetőleg Cholnoky Lászlóné zombathfalvi Zombath Krisztinát jelöli, aki Cholnoky László (1835-1901) jogász, ügyvéd felesége volt.
17457.

Leonhard. J. Mihály: Legyen áldott az ur' neve. Imádságos könyv keresztény katholiksok' számára mellyet - - Alaliai 's felszentelt püspök, Bécsben generalis vicarius írt németül. Ugyan az im' magyarul egyházi énekekkel bővítve. Pozsonyban,(cca 1870),Bucsánszky Alajos, 1 (acélmetszet) t. +1 (acélmetszetű díszcímlap) t. +247+5 p. Korabeli aranyozott egészbőr-kötés, kopott borítóval, kissé foltos lap...

6 000 HUF
15,54
17,14

Vogl Máté: Szentek élete. II. rész. - - után átdolgozott kiadás. Bp., 1909., Szent-István-Társulat. A borítón gyönyörű aranyozott, nemzeti kiscímeres "Patrona Hungariae" illusztrációval. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
17458.

1 000 HUF
2,59
2,86

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF