[Agostini, Alberto Maria de (1883-1960)] Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 209+2 p.+28 t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, kopott borítóval.
[Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: Ázsia szívében II. kötet. Tízezer kilométernyi úttalan utazás. Ford.: Dr. Thirring Gusztáv. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,1906, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt.,4+270+2 p. +14 t. Gazdag egészoldalas és szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, két hiányzó táb...
[Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: A selyem útja. I. kötet. Ford.: vitéz Mezey Dénes. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1939], Franklin, 144 p. + 10 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.
1999 A Kerepesi úti temető I-II. köt. A bevezető tanulmányt írta, az adattárat, a mutatókat és a szemelvényeket összeállította: Tóth Vilmos. Budapesti Negyed. VIII. évf. 2-3. sz. 1999. nyár, ősz. Bp., 1999, Budapest Főváros Levéltára. Kiadói papírkötésben.
2007 Budapesti Negyed. XV. évf. 2. szám. 2007. nyár. Summázat és jövő. Kérdések és válaszok Budapest közelmúltjáról, jelenéről és jövőjéről. Szerk.: Zeke Gyula. Bp.,2007, Budapest Főváros Levéltára. Kiadói papírkötésben,
2001 Krúdy és Pest. Szerk.: Sánta Gábor. Budapesti Negyed. IX. évf. 4. sz. 2001. tél (34. sz.) Bp.,2001, Budapest Főváros Levéltára. Kiadói papírkötésben.
Gyulai Iván: Védett természeti értékek Borsod-Abaúj-Zemplén Megyében. Miskolc, 1984., B-A-Z Megyei Idegenforgalmi Hivatal. Gazdag képanyaggal illusztrált.Kiadói papírkötés.