dr. Wágenfeld (ford: Mihálka Antal) Általános baromorvoslási könyv vagyis alapos, és népszerű oktatás, melly a' tenyésztőt a' házi állatok' betegségeinek könnyű megismerésére ... 81 ábrával 9 aczélra metszett táblán. Pest, 1848: Emich Gusztáv. Korabeli, foltos, sérült félvászon kötésben, kissé foltos lapokkal, a táblák nélkül! De így is ritkaság! 246p.
Zimmermann Ágoston: Patkolástan kovácsok számára. (185 képpel.) Bp., 1912., Pallas, 164 p. Szövegközti rajzokkal illusztrált. Kiadói papírkötés, a gerincen kis hiánnyal, névbejegyzéssel a borítón.
Zchille R. & R. Forrer: Die Pferdetrense in ihrer formen-entwicklung. Berlin, 1893. Verlag von Paul Bette, 17 p. + 17 t (litográfiák) Folió. Későbbi félvászon kötésben. 46 cm / A lovak zablájáról szóló, ritka, képes kiadvány!
Pethe Ferenc: Pallérozott mezei gazdaság, mellyet a' magyar mezei gazdaság' tökélletesebbítésére a' haza' természetéhez 's a' nemzet' állapotjához szabva theoretice és practice kidolgozott kisszántói - -. Első darab. [Sopron, 1805.,Szísz Antal], XXXX + 776 p. + 2 (kihajtható tábla) t. Korabeli félbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, a hátsó kötéstábla sérült, hiányzó címlappal, foltos la...
Stephens Henry: Mezei gazdaság könyve. V. köt. Stephens Henry "The Book of the Farm" c. munkája nyomán a hazai körülményekhez alkalmazva kiadják Korizmics László, Benkő Dániel, Morócz István. Pest, 1858, Herz János,2+354+2 p. Szövegközti rajzokkal. Benne a lovak betegségeiről szóló résszel. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, kopott borítóval.
Náray Andor: Állategészség- és járványtan. Keszthely, 1921., Nádai I-ny., 264 p.II., javított kiadás. Benne a lovak fertőző betegségei c. résszel. Átkötött félvászon-kötés, kissé foltos lapokkal, benne számos aláhúzással.
Waldbauer Henrik - Sárossy László: A messzelovaglás és a budapest-bécsi distáncverseny. Pécs, 1909., Blancz József, 380 p.+34 (fekete-fehér fotók) t. Átkötött félvászon-kötés, egy kijáró táblával, hiányzó térkép-melléklettel.
Dilg, Wilhelm: Die landwirtschaftliche Fohlenzucht. Wien, 1871. Faely & Frick. 48 fametsztettel a szöveg között. Könyv a csikótenyésztésről. 117 + 3 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben,