Besskó József: A honfoglaló magyar nemzet lovairól. Craniometriai tanulmány. Budapest, 1906. Pátria. 176 l. 3 t. . Szétvált fűzéssel, sérült kiadói borítóban, hátsó borító nélkül
Csiki László: Zöldtakarmányok konzerválása. Keszthely, 1928., Nádai I. és Fia. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, a gerincen kis szakadással, a borítón ceruzás bejegyzéssel.
Ludw[ig] Franck: Handbuch der Anatomie der Hausthiere. II. Hälfte. Zweite Abtheilung. Mit besonderer Berücksichtigung des Pferdes. Stuttgart, 1871, Ebner&Seubert, XII+801-1067+1 p. Német nyelven. Szövegközti fametszetekkel illusztrált. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, a gerinc tetején kis hiánnyal, bekötött papírborítókkal.
Weiser István-Zaitschek Artur: Takarmányozástan. Bp.,(1929),Légrády, XII+534+1 p. Átdolgoztt, és bővített II kiadás. A könyv III. rész IV. fejezetben: Lovak takarmányozásáról szóló fejezettel. Átkötött félvászon-kötés, kissé foltos lapokkal.
Az Országos Magyar Gazdasági Egyesület 1916-1917. évi évkönyve. XXVI. köt. Szerk.: Az Egyesület Tisztikara. Bp., 1917., "Pátria", 6 sztl. lev. +230 p.+19 sztl. lev. Benne 1917-es közgyűlési meghívóval. Kiadói papírkötés, az elülső borító hiányzik, hiányos gerinccel.
Döhrmann Henrik: Lótenyésztés I. kötet: Külemtan és fajtaisme. Bp., 1922., Országos Magyar Gazdasági Egyesület,("Pária"-ny.), 251 p. Szövegközti képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, a hátsó borító hiányzik, az elülső borító levált, sérült, hiányos, a címlap foltos, sérült, benne néhány foltos lappal. + Döhrmann Henrik: Lótenyésztés. hn., én., nyn., 5-254 p. Rossz állapotban, hiányzó borítóval ...
Halász György: Telivérek. A magyar telivér lótenyésztés története a ménimportok csoportosítása alapján. Gróf Erdődy Rudolf előszavával. Bp.,1944.,Vajna és Bokor, 511+1 p.+1 (kihajtható tábla) t. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval és gerinccel, foltos lapokkal.
Mares István Az 1928. évi IX. amsterdami olimpiász lovasmérkőzései. irta - ny. tüzérszázados. Ujfalusi vitéz Ujfalussy Gábor m. kir. honvédtábornok előszavával. 142 képpel és 27 rajzzal. Bp., 1929. Stádium. 229+(3) p. Lapszámozáson belül sok képpel. Kötés nélkül, az első 28 oldal hiányos
Radnóti Aladár: A római igák története Pannóniából. Latin nyelvű különlenyomat. Serta Hoffilleriana, Zagreb, 1940. DEDIKÁLT példány. 10 p + 10 t. képek, Szakadt papírborítóval