Asztali toll- és tintatartó, a városligeti Anonymus-szobor kicsinyített másával. Bronz, márvány talapzaton. (A talapzat alján felirat töredéke látható; egykor régi üzlet vagy iroda táblája volt). 30x23,5x14 cm
Régi zenélő doboz. Fa, fedelén mintával díszített, felhúzható, a Kék Duna keringő (An der schönen blauen Donau Walzer - Wiener Blut Walzer) dallamával. Működik. 12x8,5x6 cm
Antik banklámpa. Egyedi -feltehetően I.Világháborús tömör bronz banklámpa-olajos(?) kannából kézzel gyártott fémlemez ernyővel,belga vagy francia. Ernyőn francia nyelvű jelzéssel,korának megfelelő állapotban. Működik, égővel,új kábelezéssel. m:45 cm Talp d: 13 cm
Cukortartó/ Bonbonier. Art deco ,Antik asztali letisztult urna formájú kerek cukordoboz-kínáló vastag ezüstözéssel, Sheffield gyártói jelzésekkel, elhegyesedő formájú fekete fogóval ellátott tetővel,korának megfelelő kopásokkal-apró horpadásokkal,két füllel,jelzésekkel. m:15 cm, d:12 cm
Antik bonbonier. Art deco réz ezüstözés nyomaival,kerek csiszolt üvegbetéttel áttört mintás korpuszban két oldalsó fogóval, tetővel, 4 kerek lábon az alján jelzett, szép állapotban. d:10cm