Lehel Ferenc: Magyar művészet a török világ idején. Bp.,1913.,Pallas. A 20. oldaltól rendkívül gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, hiányos, sérült gerinccel, szétvált kötéssel, megviselt állapotban.
Fotoművészeti Kiskönyvtár sorozat 2 kötete: Sugár Kata munkássága; Langler Klára munkássága. Bp., 1968-1973, Corvina. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 3150, ill. 2000 példányban.
Kass János: Néhány szó a múltról 24 grafika 1956-ról. Szeged, é.n., Móra Ferenc Múzeum. Fekete-fehér és színes képekkel, Kass János műveinek reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötés.
[Muratov, Pavel Pavlovich] Paolo Muratov: La pittura russa antica. Traduzione di Ettore Lo Gatto dal manoscritto russo. Roma-Praga, 1925, A. Stock - Plamja, 166+(1) p. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Olasz nyelven. Kiadói papírkötés, sérült, javított gerinccel, a könyvtesttől elvált borítóval, szétváló fűzéssel. Számozott (346.) példány.
Hartmann, K. O.: Die Baukunst in ihrer Entwicklung von der Urzeit bis zur Gegenwart. Eine Einführung in Geschichte, Technik und Stil. II. Band Mittelalter und Renaissance. Lipcse, 1911, Carl Scholtze. Kiadói egészvászon-kötés, sérült gerinccel, volt könyvtári példány.