Magyar balletek. Szerk.: ifj. Oláh Gusztáv és Szántó Ferenc. (Bp. 1938.), Officina, 23 lev. + 7 t. A címlapot Fülöp Zoltán és Márk Tivadar rajzolták. A fényképek Vajda M. Pál felvételei. Kiadói papírkötés, a füzet teste részben elvált a borítótól.
Simon Zsuzsa (szerk): Impressionisten aus Ungarn: Die Nagybányaer Künstlerkolonie 1896-1944. Miskolc/Kempen, 1997, MissionArt Galerie/ Städtisches Kramer Museum. 62p. Kiállítási katalógus német nyelvű előszóval , színes reprodukciókkal, többek közt Ziffer Sándor, Boromisza Tibor, Maticska Jenő, Thorma János, Tihanyi Lajos, Czigány Dezső, Perlrott Csaba Vilmos, Kádár Géza, Nagy Oszkár és Jándi Dávi...
Sík Csaba: Művészet és forradalom. A szerző, Sík Csaba (1934 - 1997) művészeti író, kritikus, művészettörténész által DEDIKÁLT példány. Bp.,1988., Helikon. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrál. Kiadói papírkötés
Művészeti hetek. Pécs 1941 január 4 - február 3. Bp.,1941,Országos Irodalmi és Művészeti Tanács. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés.
Hamvas Béla-Kemény Katalin: Forradalom a művészetben. Absztrakció és szürrealizmus Magyarországon. Bp., 1989., Pannónia. Második kiadás. A borító Lossonczy Tamás munkája. Kiadói papírkötés, jó állapotban. A művet Lukács György (1885-1971) 1948-ban politikailag károsnak minősítette. Hamvas Bélát (1897-1968) b-listázták, kényszernyugdíjazták, publikációs és szerkesztési jogaitól is megfosztották. F...
Amit a műemlék-kérdésről mindenkinek tudni kell. Idegenforgalmi Szaktanfolyam. Összeáll.: Hevesy Sándor. Az összeállító, Hevesy Sándor (1902-1985) építészmérnök által Genthon István (1903-1969) művészettörténész részére DEDIKÁLT példány. Kézirat. Bp., 1959., Hevesmegyei Tanács Idegenforgami Hivatala, 80 p. Kiadói papírkötés, foltos.