Töltőtollam a kamera I-II. köt. Tanulmányok, cikkek az új filmről. Filmművészeti Könyvtár 37. Bp., 1969., Magyar Filmtudományi Intézet és Filmarchívum. Kiadói papírkötés.
Szergej Mihajlovics Eisenstein: A filmrendezés művészete. Válogatott tanulmányok. Vál., szerk., és a bevezető tanulmányt írta: Nemeskürty István. Bp., 1963., Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés. Megjelent 2000 példányban.
Holländische und flämische Gemälde des siebzehnten Jahrhunderts im Bode-Museum. (Kiállítási katalógus). Berlin, 1976, Staatliche Museen zu Berlin. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
Stüber, Fritz: Der Bienenkorb. Ein deutsches Porzellanbüchlein aus Wien. Wien, 1943, Karl H. Bischoff. Fekete-fehér képekkel illusztrálva, porcelánjelzésekkel. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés
Amslerdrucke und Schroll's Albertina-Facsimiledrucke. Berlin-Wien, 1925, Amsler & Ruthardt - Anton Schroll & Co. Számos fekete-fehér reprodukcióval illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
Séta a pénz palotájában. A Magyar Nemzeti Bank és műemlék épülete. Bp., 2008, Magyar Nemzeti Bank. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.