A Second Collection of Wood Specimens. 100 Reproductions in Colour. Edited by Patrick Nairn. Introduction and texts by H. A. Cox. London, 1957, Tothill Press Ltd. Képekkel gazdagon illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, "MÁV Fatelitő Ü.V." intézményi bélyegzővel.
Id. Vasilescu János gyűjteménye. / The Collecton of János Vasilescu Sr. Szerk.: Kolozsváry Marianna. Bp., 1999, id. Vasilescu János (Gyoma, Knyer-ny.), 327 p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Magyar és angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Id. Vasilescu János (1923-2006) mérnök, diplomata, műgyűjtő által DEDIKÁLT példány. + A kiállításhoz tartozó prospektus, ill. kap...
Malonyay Dezső: Munkácsy Mihály élete és munkái. Bp., 1898, Singer és Wolfner, (Hornyánszky-ny.), 8+235+1+8 p.+24 t. Első kiadás. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrálva. Benne Munkácsy Mihály (1844-1900): Konyhában c. egyetlen rézkarcával, papír, jelzett a karcon, foltos, 20×28 cm. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, Munkácsy Mihályt ábrázoló fém plakettel, Gottermayer-k...
Anthony Gall: Kós Károly. Írta és összeáll. - -. Kovács Imre bevezetésével. Haris László fotók. Szerk.: Biernaczky Szilárd. Magyar Építőművészet 3. Bp., 2002., Mundus Magyar Egyetemi Kiadó. Magyar és angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Carsten-Peter Warncke: Théátre d'Amour. Vollständiger Nachdruck der kolorierten Emblemata amatoria von 1620. Essay and texte von - -. Köln,2004,Taschen. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Magyar kollázs. A magyar kollázs történetéből 1910-2004. / Hungarian Collage. From the History of the Hungarian Collage/Montage 1910-2004. Győr, 2004, Magyar Festők Társasága. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Magyar és angol nyelven. Kiadói papírkötés.
A vízió állandóan változik. The vision is always changing. Lossonczy Tamás születésének 100. évfordulója alkalmából. Szerk.: Pataki Gábor, Pál Éda. A festőművész, Lossonczy Tamás (1904-2009) Kossuth-díjas festőművész, grafikus és felesége, özvegye Pál Éda által F. Almási Éva ( 1955-) könyvkiadó, szerkesztő, lexikográfus részére DEDIKÁLT példány. Bp., 2004., Ernst Múzeum. Gazdag képanyaggal, a művé...