Sikota Győző: Herend porcelánművészete. A szerző, Sikota Győző (1922-2011) keramikus, művészeti író által aláírt! Bp., 1984, Műszaki. Harmadik kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon kötésben, kiadó papír védőborítóban, védőborítón apró szakadással, máskülönben jó állapotban.
Fotó Inkey. Egy fényképész visszaemlékezései. / Memories of a Photographer. Szerk.: Kincses Károly. Bp., 1993., Pelikán-Magyar Fotóművészek Szövetsége. Magyar és angol nyelven. Gazdag fekete-fehér fotóanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, a borítón gyűrődésekkel.
Gilyén Nándor - Mendele Ferenc - Tóth János: A Felső-Tiszavidék népi építészete. Bp., 1981, Műszaki Könyvkiadó. Második kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 5200 példányban.
H. Kolba Judit - Hapák József: A győri püspöki kincstár. Bp., 2001, Magyar Könyvklub. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Kocsi Márta - Csomor Lajos: Festett bútorok a Székelyföldön. Bp., 1982, Népművelési Propaganda Iroda. Kiadói papírkötés, a borítón némi kopással, kissé sérült gerinccel.