Csáky és szobrászata. Bor Pál négy tanulmányával, Csáky önéletrajzával. Tizenkilenc képpel. Bp. 1926. Amicus. 36 l. Lapszámozáson belül 8 kétoldalas táblával, Csáky József szobrászművész műveinek reprodukcióival. Kiadói elvált papírborítóban, hátsó borító hiányzik, helyenként foltos lapokkal és lapszéli szakadásokkal.
Mildred Jackson O'Brien: The rug and carpet book. New York,1946.,M. Barrows and Company Inc., 166 p.+10 (fekete-fehér fotók) t. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, festett felső lapélekkel, javított címlappal, jó állapotban. Pfannl Egon (1911-1973) építész, grafikus névbélyegzőjével és saját kezű névbejegyzésével. Szőnyegbecsüs szakkönyv.
1940 Foto Élet. X. évf. 1-12. sz. Teljes évfolyam. Gazdag képanyaggal illusztrált, közte Gink Károly, Csörgeő Tibor, Homoki Nagy István és mások fotóival. Korabeli reklámokkal. A borítókon kopásnyomokkal. Papírmappában
Kulinyi József: A budapesti szobafestők-, mázolók-, fényezők-, cég-, és címfestők-, aranyozók ipartestületének ötven éve (1886-1936). A szerző és az ipartestület elnöke által ALÁÍRT példány. Bp., 1936. Szerzői, 371 p. Benne Irredenta Hiszekegy ima. Javított kiadói papírborítóval
Steinhoffer Károly: A könyv története. II. a könyv történeti fejlődése. Bp., 1916. Lampel. Gárdos Albert vezérigazgatónak DEDIKÁLT példány. Kiadói egészvászon kötésben. A mádosik kötet borítója kissé sérült
Wehner Tibor: Haraszty István. Hungart, 2014. Kiadói kartonált kötésben. Szép állapotban. Haraszty István (1934-2022) mobilszobrai és újabban készülő mozdulatlan, de esetenként megmozdítható síkplasztikái egyaránt a konstruktív-geometrikus stílusáramlatba illeszthetők. Ugyanakkor a formateremtés leleményességét tükröző, játékos alkotások, amelyek éppúgy nem mellőzik a humort, az iróniát vagy a d...
Voit Pál: Az egri főszékesegyház. Eger, 1934, Egri Keresztény Sajtószövetkezet Könyvkereskedése, 103+(1) p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé sérült, ragasztott gerinccel. A szerző, Voit Pál (1909-1988) művészettörténész által DEDIKÁLT példány.