Menyhárt László: Szász Endre. A művész, Szász Endre által aláírt példány. Bp., 1983, Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Nagy Pál: Journal in-time 1974-1984. Párizs, 1984, Magyar Műhely. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Nagy Pál (1934- ) avantgárd író, műfordító, újságíró, tipográfus, a Magyar Műhely c. irodalmi, művészeti és kritikai folyóirat alapítója által Lugosi (Lugo) László (1953-2021) fényképész, művészeti szakíró részére DEDIKÁLT példány.
Loescher, Fritz - Weiss, Karl: Die Bildnis-Photographie. Ein Wegweiser für Fachmänner und Liebhaber. Berlin, é.n. (cca 1920-1930), Union Deutsche Verlagsgesellschaft. Számos fekete-fehér fotóval illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, fakó gerinccel, helyenként kijáró lapokkal.
Gruber Rikárd I.: A fényképészeti tárgylencsék és tulajdonságaik. Utasítások a művészi fényképezéshez. Bp., [1914], "Élet"-ny., 45+(3) p. +7 t. (fekete-fehér képtáblák). Kiadói papírkötés,.
Róvó Aladár: A betű. Hogyan készül a könyv. A könyvnyomdai műipar ismertetése. Bp.,1928, Fővárosi Könyvkiadó. A fejléceket és iniciálékat Galambos Margit festőművész rajzolta. A fametszetek Kaza György grafikai műintézetében készültek. Kiadói, sérült papírborítóban, foltos, ázott lapokkal, néhány lap összeragadt.