Schlipf, [Johann Adam]: A mezőgazdaság népszerű kézikönyve. A szantóföld-, rét- és szőlőmivelés, gyümölcsfatenyésztés, szarvasmarha-, ló-, sertés- és méhtenyésztés jelen fejlődésfoka s előhaladása szerint. Harmadik tetemesen bővitett és javitott kiadása nyomán szabadon magyaritá Tóthfalusi Miklós. Pest, 1853, Irodalmi Intézet (Emich Gusztáv-ny.), XII+494 p. Harmadik magyar kiadás. Számos szövegköz...
Soós István: Borászati kémia. (Borgazdaság I. kötet I. rész.) Bp., 1955, Mezőgazdasági Kiadó, 404 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült borítóval, néhány lap kissé foltos. Megjelent 1600 példányban.
Petrányi Ferenc: Virág- és díszkertészet. A szerző által ALÁÍRT, dátumozott példány. Bp.,[1938.],Athenaeum. 2. kiadás. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.
Nagymagyarország Szakácskönyve. A legjobb magyar háziasszonyok receptjeiből összeállította Lucullus. Bp., é.n., Athenaeum, 3-159+1 p. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, rossz állapotban