Füzes F. Miklós: Die Flanzenfunde des Langobardischen Gräberfeldes von Vörs. Acta Archaeologica Academiae Scentiarium Hungaricae. Bp., 1964.,. Akadémiai-ny., fekete-fehér illusztrációkkal, német nyelven, 409-441 p.+XXXIX-L t. A szerző, Füzes F. Miklós (1931-1997) archeobotanikus, muzeológus által DEDIKÁLT példány.
Kákosy László: Varázslás az ókori Egyiptomban. Kőrösi Csoma Kiskönyvtár 7. Bp., 1974, Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
Boldog Élet Könyvtára, 2 kötet (13. és 14. sz.): Fodor Erzsébet: Hogyan ápolja testét a nő és a férfi?; Z. Tábori Piroska - Rónay Viktor: Jó modor és a nemes szórakozások. Bp., é.n., Élet és Egészség. Kiadói tűzött papírkötés, kissé viseltes, foltos állapotban, az egyik füzet lejáró borítóval.
Féja Géza: Örök magyar március. Nemzeti Könyvtár 63. sz. Bp., é.n., Stádium, 64 p. A borító és az illusztrációk Fáy Dezső munkái. Kiadói tűzött papírkötés, kopottas, kissé sérült borítóval.
Várallyay Gyula: Tévúton. Ügynökök az ötvenhatos diákmozgalomban nyugaton. Bp., 2011., 1956-ois Intézet - Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára - L'Harmattan. Kiadói papírkötés. A szerző, Várallyay Gyula (1937-) 1956-os menekült által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány.
Szent István. Első nagy királyunk élete és alkotásai. Hóman Bálint, Csapody Csaba, Bakács István János, Nevelős Ágoston, Ember Győző, Belitzky János és Guillemot Katalin tanulmányai. Bp., 1938, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 88+(8) p. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon kötés, gerincen apró sérüléssel, kissé kopott borítóval, laza kötéssel.
Az ősi magyar hitvilág. Válogatás a magyar mitológiával foglalkozó XVIII-XIX. századi művekből. Vál., szerk.: Diószegi Vilmos. A Magyar Néprajz Klasszikusai. Bp., 1971, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói kissé szakadt papír védőborítóval.