Jászi Oszkár: A nemzeti államok kialakulása és a nemzeti kérdés. Válogatás. Bevezette és jegyzetekkel ellátta: Litván György. Közös Dolgaink. Bp., 1986., Gondolat. Kiadói papírkötés.
"Tépjétek le a sötétség bilincseit!" XVIII. századi magyar röpiratok a feudális egyházról. Szerk.: Kató István. Bp., 1950, Hungária. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
Sebestyén József: Székesfehérvár fölszabadulása a török uralom alól. 1688. május 19. Székesfehérvár, 1988, Velinszky László Ifjúsági és Úttörőház, 75 p. Reprint kiadás. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Barczy Zoltán: Évszázadok egyenruhái. Katona Tamás előszavával. A Magyar Néphadsereg egyenruháit Ságvári György írta. Bp., 1991., Stúdió-Pé Bt. Fekete-fehér és színes illusztrációkkal. Kiadói kartonált papírkötés.
Götz László: Keleten kél a nap. III. köt. "Boncold csak nyelvész." A finnugor nyelvtudomány módszerei és eredményei. A szerző által ALÁÍRT példány. Wien, 1982., Szerző. Kiadói papírkötés.
Komjáthy Miklós - Makkai László: Világtörténelem. Nagy Károlytól a francia forradalomig. Ideiglenes Történelemtankönyv-sorozat III. köt. Bp., 1945., Szikra-ny., 244 p. Kiadói papírkötés, a hátsó borító hiányzik.